رئیس شورای اسلامی شهر تهران:  

نقش شوراها در قانون‌اساسی باید عملیاتی شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید تلاش کرد تا آنچه در قانون‌اساسی در خصوص جایگاه شوراها آمده در مرحله اجرا نیز پیاده شود و به اهداف مدنظر قانون دست‌یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» مهدی چمران ظهر پنجشنبه در اختتامیه هفتاد و یکمین اجلاس شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان کرد: تلاش شده تا نگاه‌ها نسبت به جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا تغییر کند که توفیقاتی در این مسیر پدید آمد و باید این مسیر را دنبال کرد.

 چمران گفت: باید تلاش کرد تا آنچه در قانون اساسی در خصوص جایگاه شوراها آمده در مرحله اجرا نیز پیاده کرد و به اهداف مدنظر قانون دست‌یافت.

 چمران با اشاره به نقش و جایگاه شوراها در مجموعه مدیریت شهری گفت: همان‌گونه که سیاست‌های کلی کشور در مجلس شورای اسلامی پایه‌گذاری می‌شود، پارلمان‌های محلی نیز این نقش را در مدیریت شهری بر عهده دارند.

 رئیس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: این نقش مهم شوراهای اسلامی شهر و روستا که در قانون بر آن تأکید شده عملیاتی نشده و امیدواریم در دور جدی فعالیت مجلس شورای اسلامی به این امر مهم که مدیریت محلی بر عهده شوراها باشد موردتوجه قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه دولت سیزدهم همکاری‌های خوبی با شوراها داشته گفت: تعاملی که این دولت با مجموعه شوراها داشته قابل‌مقایسه با دوره‌های گذشته نبوده است.

 چمران با اشاره به تصویب قانون درآمدهای پایدار در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه توسعه هفتم نیز بر این موضوع توجه شده و ما در این زمینه اقداماتی را شروع کردیم و در این راستا نیازمند همراهی‌های دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.
انتهای پیام/منبع:مهر
http://qomefarda.ir/48834
اخبار مرتبط

نظرات شما