سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

محورهای جاده‌ای قمرود - قنوات بهسازی شد

سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قمرود بخش مرکزی قم، گفت: در جهت ارتقای ایمنی محورهای فرعی استان، جاده‌های بخش قمرود - قنوات بهسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» یاسر اسمی خانی افزود: محور و جاده‌های بخش قنوات و قمرود به‌خاطر تردد وسایل نقلیه سنگین با نواقصی در طول سال روبه‌رو می‌شود که از ابتدای سال جاری با اولویت‌بندی این نواقص، ایمن‌سازی محورهای آن در دستور قرار گرفته است.

 وی ادامه داد: در همین راستا ۲۰ تن آسفالت گرم جهت اجرای پروژه لکه‌گیری محورهای قمرود - قنوات بخش مرکزی قم، استفاده شد.

 وی بیان کرد: در این طرح نسبت به لکه‌گیری آسفالت محورهای جاده‌ای قدیم قم - کاشان، جنت‌آباد (تا حسین‌آباد میش مست)، قمرود و قنوات از نیمه خردادماه امسال اقدام گردید.

 وی در ادامه به اولویت‌های مهم در حوزه مأموریتی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قمرود - قنوات اشاره کرد و گفت: طی برنامه‌های صورت‌گرفته، جهت ساماندهی هرچه بهتر محورهای جاده‌ای این اداره، طرح آرام‌سازی در قالب عملیات حریم زنی، اصلاح شانه راه، اصلاح شیب شیروانی و غیره اجرایی شده است.

 اسمی خانی اجرای طرح‌های خط‌کشی و تعمیر و تعویض تابلو و علائم را در زمره دیگر برنامه‌های لحاظ شده جهت ساماندهی راه‌های قمرود - قنوات دانست و تأکید کرد: با عنایت به اینکه قمرود - قنوات از مناطق مهم کشاورزی و دامپروری استان است، از رانندگان راه‌های آن درخواست می‌شود تعامل و همکاری لازم با مجریان طرح‌های عمران جاده‌ای را لحاظ کنند.

 در حوزه راهداری استان قم حدود ۲ هزار کیلومتر راه شامل ۲۱۳ کیلومتر آزادراه، ۲۳۲ کیلومتر بزرگراه، ۱۵۴ کیلومتر راه اصلی، ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و یک هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد.

 استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهارراه فرعی است که از جمله آنان می‌توان به آزادراه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزادراه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/49258
اخبار مرتبط

نظرات شما