مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم:

تولید و توزیع کود سولفات پتاسیم در قم جهشی شد

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قم با اشاره به افزایش امنیت غذایی کشور، گفت: در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم برای تقویت بخش کشاورزی و افزایش راندمان تولید، شاهد جهش چشمگیری در تولید، توزیع و مصرف کودهای پتاسه یارانه‌ای در این استان هستیم.

حسین زند در گفتگو با خبرنگار «قم فردا» با اشاره به میزان توزیع کود در دولت سیزدهم، اظهار داشت: با توزیع و مصرف یک‌هزار و ۵۰ تن انواع کودهای پتاس در سال اول آغاز به کار دولت سیزدهم نسبت به سال قبل، بیش از ۵۰ درصد افزایش توزیع و مصرف صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این میزان توزیع و مصرف در سال دوم به حدود یک‌هزار و ۷۰۰ تُن و در سال سوم به ۲ هزار و ۱۰۰ تُن افزایش یافت که شاهد رشد ۴۲۰ درصدی در توزیع و مصرف این نهاده استراتژیک در سال سوم نسبت به آغاز کار دولت سیزدهم بودیم.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قم با اشاره به رشد چشمگیر تولید کود سولفات پتاسیم در استان، گفت: این مسئله نمونه‌ای بارز از اهتمام دولت سیزدهم به توسعه پایدار بخش کشاورزی با تکیه بر دانش و فناوری است. این مهم، نویدبخش تحولات مثبت در این حوزه، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تلاش‌های جهادگران این عرصه و درنهایت افزایش امنیت غذایی کشور خواهد بود.
وی بیان کرد: با تداوم حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌های هدفمند، می‌توان شاهد رشد روزافزون تولید سولفات پتاسیم در استان قم و خودکفایی کامل کشور در تولید این محصول استراتژیک باشیم. این امر ضمن ارتقای کیفی محصولات کشاورزی، به رونق اقتصادی و امنیت غذایی کشور نیز کمک خواهد کرد. این امر علاوه بر صرفه‌جویی ارزی، به رونق تولید داخلی، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار بخش کشاورزی در استان نیز کمک می‌کند.
زند در ادامه با اشاره به اینکه از آغاز دولت سیزدهم تاکنون حدود پنج‌هزار تُن انواع کود پتاسه در قم توزیع و مصرف شده‌است، عنوان کرد: سولفات پتاسیم یکی از مهم‌ترین کودهای شیمیایی مورد نیاز بخش کشاورزی است که نقش به‌سزایی در افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش‌های محیطی، آفات و بیماری‌ها دارد. همچنین این کود با بهبود کیفیت خاک و افزایش جذب آب توسط گیاه، به رشد و باردهی بهتر محصولات کمک می‌کند.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/49274
اخبار مرتبط

نظرات شما