مدیرکل تعزیرات حکومتی قم:

شرکت بازرگانی متخلف در قم ۲۳۵ میلیارد ریال جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: یک شرکت بازرگانی متخلف در این استان به دلیل قاچاق سوخت ۲۳۵ میلیارد ریال جریمه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  تقی حسام در این زمینه افزود: پرونده یک شرکت بازرگانی متخلف که ۱۵۹ هزار لیتر سوخت از نوع نفت گاز به ارزش ۱۸ میلیارد و ۴۸ میلیون ریال را به‌جای صادرات هیدروکربن به کشور افغانستان قاچاق کرده بود در شعبه سوم بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم رسیدگی شد.

 وی اضافه کرد: شعبه به دلیل ارائه‌نکردن مدارک قانونی و همچنین نظر کارشناسی سازمان ملی استاندارد پیرامون مثبت‌بودن نتیجه نمونه‌برداری از سوخت مورد حمل، اتهام قاچاق سوخت را محرز و علاوه بر ابطال دائمی کارت بازرگانی، شرکت متخلف را به پرداخت ۱۴۴ میلیارد و ۳۸۴ میلیون ریال جزای نقدی معادل هشت برابر ارزش تخلف محکوم کرد.

 به گفته وی، شعبه همچنین مدیرعامل شرکت را به پرداخت ۳۶ میلیارد و ۹۶ میلیون ریال جریمه و ۵۴ میلیارد و ۱۴۴ میلیون ریال برای بهای مال ازدست‌رفته و در مجموع به پرداخت ۹۰ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

 حسام افزود: متخلفان این پرونده در مجموع به پرداخت ۲۳۴ میلیارد و ۶۲۴ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

 وی گفت: اداره کل گمرک گزارش تخلف این شرکت بازرگانی پیرامون قاچاق سوخت نفت گاز در پوشش صادرات هیدروکربن را تشکیل داد و پرونده آن را برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی قم ارسال کرد.انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/49309
اخبار مرتبط

نظرات شما