خلاقیت خبرساز بانوی فلسطینی در اوج بحران کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با وجود چالش‌های متفاوتی که پیش روی مردم نوار غزه است، آن‌ها مبارزه با ویروس کرونا را نیز در دستور کار دارند. یک رستوران در شهر غزه در مقابل در ورودی خود یک دستگاه "ضدعفونی هوشمند" نصب کرده است که توسط یک زن فلسطینی طراحی شده است. ارتفاع دستگاه بیش از دو متر است و از یک اتاقک فلزی تشکیل شده‌است که مجهز به چهار سنسور است.

نحوه کار با این دستگاه به این صورت است که: فرد در مقابل دستگاه ایستاده و دستان خود را در یک محفظه قرار می‌دهند و دستانشان توسط یک ماده استریل، ضدعفونی می‌شوند. این دستگاه به پای مراجعین نیز ماده ضدعفونی میزند. همچنین با استفاده از دستگاه مذکور دمای بدن فرد نیز اندازه گیری می‌شود و اگر این دما بیش از ۳۹ درجه باشد ، چراغ قرمز ظاهر می شود و از ورود فرد جلوگیری می‌شود. این دستگاه تعداد افراد را نیز می‌شمارد و اگر تعداد به ده نفر برسد، سیگنال هشدار می‌دهد.

 

هبا الهندی ۳۷ ساله یک تیم به نام "سازندگان نوآوری" در غزه را تشکیل داده‌است که متشکل از شش تکنسین و مهندس است که این تیم موفق به تولید این دستگاه ضدعفونی شده است. این تیم ده دستگاه از این محصول تولید کرد که قیمت آن‌ها از ۵۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار است و به سوپرمارکت‌ها، رستوران‌های بزرگ، نانوایی‌ها و بیمارستان‌های خصوصی محلی فروخته شد. این تیم موفق به تولید دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده در اندازه های مختلف شده و چندین فناوری و خدمات را با هم ترکیب کرده است.

هیبا الهندی دارای مدرک ریاضی است. وی به خبرگزاری فرانسه گفت: از زمان شروع همه‌گیری کرونا، غزه دستگاه‌هایی را برای اندازه‌گیری دما و سایر دستگاه‌ها را برای ضدعفونی وارد کرده است.

در نوار غزه ، حدود ۶ هزار مورد مبتلا و ۳۱ مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا ثبت شده است، در حالی که در کرانه باختری، حدود ۴۵ هزار مورد و بیش از ۴۰۰ مرگ از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ماه مارس ثبت شده است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/21390
اخبار مرتبط

نظرات شما