مسئول کمیته اجتماعی قرارگاه ۱۹ دی قم:

اجرای۴۰۰ برنامه تبلیغی مناسبتی در بوستان‌های قم/ برپایی ۵ میز تخصصی معرفتی عقیدتی

مسوول کمیته اجتماعی قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم گفت: ۴۰۰ برنامه تبلیغی مناسبتی درقالب طرح کریمه اهلبیت(س) در سطح بوستان‌های قم برنامه‌ریزی شده که توسط ۲۰۰ روحانی و کارشناس تبلیغی در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام شریعتمداری در گفت وگویی با اشاره به اجرای طرح کریمه اهلبیت(س) همزمان با آغاز سال جدید و تقارن آن با بهار قرآن کریم، بیان کرد: در قالب فعالیت‌های کمیته اجتماعی این طرح، مبلغانی به ۵ بوستان علوی، هاشمی، بنیادی، المهدی و نجمه اعزام و مشغول خدمات‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی هستند.
وی اضافه کرد: در قالب این طرح مبلغانی از ۵ گروه فرهنگی تبلیغی با تجربه و متخصص کشوری، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فعالیت‌های مستمری را در بوستان‌های هدف ارائه می‌دهند.
مسئول کمیته اجتماعی قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم یادآور شد: میز‌های پاسخگویی به شبهات دینی و شرعی، عفاف وحجاب، عقیدتی و معرفتی، شبهات دینی و میز مشاوره خانواده برهمین اساس برپا شده است.
شریعتمداری اضافه کرد: همچنین در استیج‌های فرهنگی شکل گرفته در بوستان‌ها نیز روزانه بصورت متوسط ۸ ساعت فعالیت‌های فرهنگی و هنری مانند اجرای سرود، نمایش‌های آیینی و عمو روحانی انجام می‌گیرد.
وی برپایی کارگاه نقاشی کودک را از برنامه‌های دیگر اقدامات انجام شده در بوستان‌ها یاد کرد و گفت: نقاشی‌های کودکان در این کارگاه توسط کارشناسان کودک و نوجوان برای والدین آن‌ها تحلیل محتوایی و انگیزشی می‌شود تا والدین درک بیشتری از دریچه نگاه و فهم فرزندانشان داشته باشند.
مسئول کمیته اجتماعی قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم اظهار داشت: با حضور مبلغان دینی در بوستان‌های هدف، اقامه نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا به همراه منبرکوتاه معرفتی توسط یکی از کارشناسان دینی بصورت روزانه در حال انجام است.
شریعتمداری یادآور شد: ۴۰۰ برنامه تبلیغی مناسبتی درقالب طرح کریمه اهلبیت(س) در سطح بوستان‌های قم برنامه‌ریزی شده که توسط ۲۰۰ روحانی و کارشناس تبلیغی در حال انجام است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع و نوع ارائه برنامه‌های فرهنگی، هنری و تبلیغی، استقبال بسیار مطلوبی از سوی زائران، مسافران نوروزی و همچنین شهروندان قمی از اجرای آن‌ها صورت گرفته است.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/41064
اخبار مرتبط

نظرات شما