در حالی که آشوبگران در ایام بازگشایی مدارس به ایجاد اغتشاش و برهم زدن نظم و امنیت جامعه دست زدند و باعث شدند جشن عاطفه ها برگزار نشود گروه های جهادی و بسیجیان و گره های مردمی و هیئت های مذهبی بسته های لوازم التحریر را بین دانش آموزان محروم توزیع کردند.
خطیب جمعه قم:
خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه مراسم اربعین خاری در چشم مستکبرین است، گفت: این اجتماع بزرگ می‌تواند زمینه ساز استقرار حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) باشد؛ ما معتقد هستیم هر زمان جهان آماده شد به ظهور امام زمان (عج) نزدیک می‌شویم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در گفتگو با قم فردا مطرح کرد؛
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به الگوی کشت تعریف شده در حمایت از کشاورزی در حوزه باغبانی توسعه گلخانه ها هرساله صد هکتار به سطح زیر کشت گلخانه های قم افزوده می شود همچنین توسعه گیاهان دارویی به صورت زنجیره با اولویت آنهایی که با اقلیم قم سازگار است نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین در استان قم اظهار کرد: ۳۰ عنوان برنامه فرهنگی و تبلیغی از پنجم ماه صفر در صحن امام حسن عسکری (ع) مسجد مقدس جمکران با حضور ۴۰۰ طلبه مبلغ تا کنون برگزار شده است.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان قم در گفتگو با قم فردا مطرح کرد؛
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به کیفیت بالای گردوی قم گفت: پیش بینی می شود امسال ۲ هزار تن گردو از باغات قم برداشت شود که به علت سرمازدگی بهاره نسبت به سال گذشته ۲۰۰ تن کاهش دارد.
کارشناس دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی قم خبر داد؛
کارشناس مسئول دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان قم گفت: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان در استان قم اجرا شد.
در آستانه برگزاری نمایشگاه های مختلف؛
مدیر عامل نمایشگاه بین المللی قم از مسدود شدن راه نمایشگاه بین المللی قم خبر داد.
فاز یک مترو قم تقریبا کامل شده و تابلوهای راهنما نیز نصب شده و در انتظار تامین واگن است.
همزمان با شب اربعین حسینی زائران و عزاداران حسینی با حضور در مسجد مقدس جمکران به عزاداری و شب زنده داری پرداختند.
معاون امور زائران استانداری قم در گفتگو با قم فردا مطرح کرد؛
معاون امور زائران استانداری قم گفت: با توجه به تردد پیاده عزادارن حسینی در روز اربعین به صورت پیاده به سمت جمکران تمهیدات لازم از جمله آب و سرویس های بهداشتی و استقرار موکب های پذیرایی در این بلوار اندیشیده شده است.
با حضور در پایانه مرزی مهران؛
مدیر حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم گفت: حدود ۸۰۰ جهادگر بسیجی در موکب‌های بسیج سازندگی استان قم در پایانه مرزی ایلام، قرارگاه مردمی اربعین استان قم و همچنین در کشور عراق عشق و ارادت خالصانه خود را به حضرت سیدالشهداء با خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ابراز می‌کنند.
استاندار قم به صورت سرزده، از قرارگاه مردمی اربعین در صحن امام حسن عسکری (علیه‌السلام) مسجد مقدس جمکران بازدید کرد.
قم فردا گزارش می دهد؛
از آنجا که قم شاهراه مواصلاتی شرق به غرب و شمال به جنوب است چند سالی است که  مردم قم سعادت میزبانی از زائران خارجی و داخلی اربعین را دارند، به همین منظور موکب هایی در قم برای استقرار این زائران با محوریت مسجد مقدس جمکران در نظر گرفته شده است.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/3