شمار مبتلایان به بیماری امیکرون در کشور افزایش یافته است و ۳ بیمار جدید نیز فوت کرده اند.
با افزایش مبتلایان به سویه امیکرون ؛
با توجه به کاهش استقبال مردم از واکسیناسیون در استان قم و شیوع جهش جدید کرونا با نام اومیکرون در استان هرگونه عادی انگاری می تواند تعداد افراد مبتلا به این سویه جدید کرونا را افزایش دهد.
در سایه ورود سویه امیکرون به کشور؛
وضعیت آبی کرونا در قم همچنان تداوم دارد اما بااین‌وجود ۹۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری هستند.
هم زمان با اعلام رسمی ورود سویه اومیکرون به کشور؛
زنگ خطر شیوع سویه جدید کرونا به نام اومیکرون در کشور با مثبت اعلام شدن یکی از تست های هموطنان به صدا در آمده است و تنها راه مقابله با این سویه زدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی و مخصوصا دریافت واکسن می باشد.
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با قم فردا:
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که همه مردم باید در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند، گفت: عامل فروکش کردن کرونا در کشور واکسیناسیون است.
استاندار قم با تاکید بر اهتمام بیش‌ازپیش بر تسریع در انجام واکسیناسیون کرونا در استان گفت: در حال حاضر ۶۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال استان واکسن دریافت کردند.
آخرین وضعیت کرونا در قم؛
قم برای دومین بار در یک هفته گذشته یک روز دیگر را بدون فوتی کرونا گذراند که نشان می دهد روند شیوع این بیماری در قم فعلا کاهشی است.
عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی زنگ خطری برای استان و زمینه ساز شروع پیک بعدی کرونا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با قم فردا :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه ۴۸درصد دانش آموزان قمی واکسینه شده اند، گفت: واکسینه شدن ۸۰ درصد جمعیت استان برای جلوگیری از موج‌های بعدی کرونا لازم است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۴۳.۵ درصد جمعیت هدف این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
ئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه وضعیت ابتلای به بیماری در قم روند نزولی پیدا کرده، گفت: با توجه به افزایش مسافرت‌ها و تجمع‌ها، خطر سینوسی شدن وضعیت کرونایی استان وجود دارد.
در ۲۴ ساعت گذشته؛
وضعیت نارنجی هم ترمز مرگ‌ومیر کرونا را نکشید به‌طوری‌که در ۲۴ ساعت گذشته، کرونا جان ۲۰ شهروند قمی را گرفت.
هم زمان با واردات بالای واکسن،
باعبور واردات واکسن کرونا از کشورهای مختلف از مرز پنجاه میلیون دز در کشور و اثبات تاثیر واکسیناسیون در کنترل و کاهش روند نزولی ابتلا به کرونا و کاهش بستری ها و فوتی ها در سطح جهان نشان از همت بالا برای کنترل و قطع زنجیره کرونا در کشور است.
ادامه