ستاد بحران در بحران؛

عدم ماندگاری دلیل ستاد بحران برای عدم تعطیلی

آلودگی هوای، مدارس و مهدکودک های استان تهران را تعطیل کرد اما در قم که شاخص کیفیت هوا نسبت به تهران بدتر بود فقط شیفت عصر را به تعطیلی کشاند چرا که طبق اعلام ستاد بحران آلودگی هوای قم ماندگار نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، از ابتدای سال جاری بارها و بارها، شهر های مختلف درگیر گرد و غبار و ریزگرد بوده اند اما در برخی از این روزها این آلودگی هوا چند برابر حد معمول بوده است و همین امر باعث تعطیلی مدارس و در برخی از موارد هم تعطیلی ادارات شده است. اما آن چیزی که مسلم است در این روزهایی که آلودگی هوا بسیار زیاد است کودکان و افراد مسن و گروه های پرخطر نباید از منزل بیرون بیایند.
در این چند روز گذشته هم آلودگی هوا تبدیل به مسئله اول کشور شده است و شهرهای مختلف کشور با تشکیل ستاد بحران اقدام به تعطیلی مدارس ، مهدکودک ها و... در شهر خود کرده اند.

تهران: تمام مدارس استان تهران در همه مقاطع تعطیل است.

مرکزی: مدارس دو شهر اراک و شازند تعطیل و فعالیت به طور مجازی پیگیری می‌شود و برگزاری هرگونه اردوی دانش آموزی و ورزش در فضای باز هم ممنوع است.

خوزستان: فعالیت ادارات شهرستان‌های دزفول، اندیمشک، شوشتر، گتوند، مسجدسلیمان، اندیکا و لالی با دو ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

البرز: تمام مقاطع تحصیلی در این استان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به علت آلودگی هوا تعطیل خواهد بود.

همدان: مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهدهای کودک در نوبت صبح و بعدازظهر در سطح استان تعطیل است.

کرمانشاه: تمام مهدهای کودک، مراکز پیش‌دبستانی و  مدارس استان در نوبت صبح تعطیل است.

از همین رو  استان قم هم از این مسئله مستثنا نبوده و آلودگی هوای شهر اگر از استان های همجوار بیشتر نباشد کمتر هم نبوده است اما در این بین نقش ستاد بحران بسیار کمرنک می باشد چرا که هم دیروز و هم امروز فقط مدارس و مهدکودک های شیفت عصر تعطیل شده اند در حالی که این آلودگی در صبح هم پایدار بوده است.گویی این ستاد صبح ها در وقت اداری جلسه تشکیل می دهند و برای ساعات باقی مانده روز تصمیم گیری می کنند البته ستاد بحران دلیل عدم تعطیلی مدارس شیفت صبح را ماندگار نبودن آلودگی هوای قم مطرح کرده است.
محسن اروجی، مدیرکل مدیریت بحران استان قم در گفتگویی اعلام کرده است: "شرایط آلودگی هوای قم بر اساس دستورالعمل اضطرار آلودگی هوا، باید در 24 ساعت گذشته نیز بیشتر از حد مجاز باشد و همچنین بر اساس پیش‌بینی هواشناسی این آلودگی باید در 48 ساعت آینده ماندگار باشد تا منجر به تصمیماتی از جمله تعطیلی مدارس و مراکز دولتی شود که در آن مقطع گرفته می‌شود."بازهم باید ذکر کرد که با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوای استان تهران نسبت به قم بهتر بود ولی ستاد بحران تصمیم به تعطیلی گرفته اما در قم که طبق اعلام خود کارشناسان 300 PPM است تعطیل نشد چرا که این آلودگی ماندگار نیست.
در هر صورت میزان شاخص آلودگی هوای تهران نسبت به قم در شاخص دیروز کمتر می باشد تمام مدارس و مهدکودک های صبح و بعدظهر تعطیل شدند اما در قم مانند امروز فقط مدارس بعدظهر تعطیل شدند.
امیدواریم این نوع ارزیابی و شاخص بندی های ستاد بحران استان باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای همشهریان و به خطر افتادن سلامت آنها نشود.


انتهای پیام/160


گالری عکس
http://qomefarda.ir/33574
اخبار مرتبط

نظرات شما