رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

رهبر معظم انقلاب بزرگ ترین حامی قرآنیان جهان اسلام هستند/موفقیت های ایران در عرصه فرهنگی و قرآنی در دنیا بی نظیر است

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه موفقیت های ایران در عرصه فعالیت های فرهنگی و قرآنی در دنیا بی نظیر است، گفت:رهبر معظم انقلاب بزرگ ترین حامی قرآنیان جهان اسلام هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حمید مجیدی مهر ظهر امروز در نشست خبری در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم که پیرامون چهل و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم جمهوری اسلامی در بخش معارفی برگزار شد، اظهار داشت:در دو سال گذشته تنها کشوری در دنیا بودیم که مسابقاتی در تراز یک دوره مسابقه حاکمیتی برگزار کردیم.
وی ادامه داد: آن چه در مورد مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی باید گفت  این مسابقات از داخل منازل شروع می‌شود بدین منظور که در بخش‌های معارفی نهج البلاغه بیشترین‌ استقبال را از سوی بانوان و مادران دارد و امروز قشری از مخاطب با ما همراه است که خیلی به آن توجه نکردیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد:  با شرایط کرونایی ۲ سال اخیر، ۲۶ کشور دنیا مسابقات خود را به تعویق انداختند اما ایران مسابقات خود را در تاریخ مقرر به صورت بین‌المللی با سبک مجازی برگزار کرد و برخی کشورها مانند مالزی از ایران الگو گرفتند.

رهبر معظم انقلاب بزرگ ترین حامی قرآنیان جهان اسلام هستند
وی افزود: به برکت نظامی که در راس آن شخصیتی قرآنی وجود دارد توجه به این کتاب الهی در سرلوحه امور کشور قرار دارد و رهبر معظم انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین حامی مشتاقان به قرآن درایران و جهان اسلام هستند.
مجیدی مهر تصریح کرد: سازمان اوقاف مفتخر است سبکی از برگزاری مسابقات را به دنیا معرفی کرده که حتی کشوری چون مالزی با سابقه ۶۲ دوره برگزاری مسابقه قرآنی با ستاد برگزاری  ارتباط می‌گیرد و می‌خواهد در بخش‌های حضوری و مجازی با مسابقات ما همراهی کند.
وی تاکید کرد: در مسابقات قرآنی کشورهای دیگر اصل فعالیت صرفا مسابقه است اما برای ما مسابقه فرع بر این رویداد است، آن چه اهمیت دارد بستری برای انس با کلام الله مجید است و بعد از آن به سمت تدبر و عمل خالصانه می‌رویم.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: مجموعه برگزار کننده مسابقات بعد از گذشت بیش از چهار دهه برگزاری به این نتیجه رسیدند که گام در مسیر تدبر بردارند و در رشته تفسیر در پنج سال گذشته ۲ رشته مفاهیم‌ نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را به مجموعه رقابتی مسابقات قرآن جمهوری اسلامی اضافه کردیم.

بهترین داوران ایران قضاوت رقابت ها را بر عهده دارند

وی در ادامه به موضوع داوری رقابت های بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی  پرداخت و افزود: مسابقه استانداردهای خاص خود دارد که به فلسفه رقابتی بودن آن بر می‌گردد و در عین حال بهترین داوران جمهوری اسلامی‌ قضاوت مسابقات را بر عهده دارند.

مجیدی مهر با اشاره به اینکه  پنج هزار نفر داور قرآنی با مدرک داوری درجه یک تا چهار در ایران فعال هستند، افزود: داوران خارجی که به ایران می‌آیند آیین‌ نامه‌ مسابقات را به عنوان سوغات با خود می‌برند و اذعان دارند که کمتر آیین‌نامه ای به نظم آیین نامه مسابقات ایران باشد.

وی یادآور شد:امسال بخش معارفی به قم‌ و اگذار شده است. اختتامیه بخش معارفی آذر ماه امسال در قم و اختتامیه مسابقات بین المللی همزمان با مبعث پیامبر اسلام در بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/34231
اخبار مرتبط

نظرات شما