مدیر موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی؛ مردمی بودن انبیا دلیل قدرت نفوذ پیام ایشان است

چاوشیان در سخنانی با اشاره به اینکه اگر پیام انبیا از قدرت نفوذ برخوردار است، به دلیل مردمی بودن انبیا بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان؛ محمدحسین چاوشیان در نشست توانمندسازی کنشگران عرصه خانواده که با حضور مسئولان کانون‌های مساجد استان و مدیران موسسات فرهنگی و هنری برگزار شد، گفت: در طول انقلاب مدیرانی که با مردم نزدیک تر بودند در اذهان ماندگار شدند.
 
محمدحسین چاوشیان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مردمی ترین انقلاب است ، افزود: هر کاری که مردمی باشد ماندگارتر است و هر حرکتی که مردم را به بدنه نظام وصل می کند اثرگذارتر است.
 
وی با یادآوری اینکه خانواده را باید با نگاه جامعه ساز نگریست، افزود: هر آسیب اجتماعی در جامعه به نهاد خانواده باز می گردد و هر اندازه خانواده را به عنوان رکن تمدن ساز نوین اسلامی لحاظ کنیم جامعه رو به رشد خواهد گذاشت.
 
چاوشیان با یادآوری اینکه هیچ تمدن و کشوری موفق نبود مگر اینکه شان بانوان آن حفظ شود، گفت: نگاه ما باید به تمام اعضای خانواده باشد و اگر جز نگر شدیم و از اجزای دیگرغافل شدیم نتیجه نخواهیم گرفت.
 
به گفته وی، مقام معظم رهبری در سیاست های 16 گانه موضوع خانواده را مورد تاکید قرار داد ولی متاسفانه هنوز هم پیوست خانواده را در سازمان ها نداریم ،به همین منظور موسسه ما در تلاش است تا در راستای ارتقا دانش خانواده کنشگرانی تربیت کنیم که با نگاه تخصصی مشکلات خانواده ها را بررسی کنند.
 
 
قائم مقام موسسه خاتم نیز در سخنانی با اشاره به اینکه خانواده مفهوم جدیدی نیست ولی گاهی بدیهیات موجب نادیده شدن آن می شود گفت: علیرغم اهمیت خانواده هنوز پیوست خانواده در هیچ سازمانی وجود ندارد.
 
فاطمه السادات رازقی با یادآوری اینکه در سخنان رهبری در سال 92 امید چندانی به دولت و حکومت در عرصه خانواده نبود و ایشان به ورود مردم در این حوزه مورد تاکید قرار گرفت، گفت: در این موسسه تخصصی بودن و داشتن پشتوانه آکادمیک دانشگاهی و حوزوی قوت بخش کارهای ما است.
 
وی ادامه داد: در کشور ما موسسات متعددی در حوزه خانواده فعالیت می کنند و بسیاری از این موسسات تنها مناطق ارائه دهنده خدمات اجتماعی در مناطق محروم هستند.
 
رازقی با اشاره به طرح توانمندسازی کنشگران و تهیه و ارسال محتواهای با موضوعات تربیت فرزند و  نوجوان، تربیت زوجین و فرزندآوری و... ارسال به سازمان ها گفت: به عنوان حلقه میانی بین مردم و حاکمیت باشیم. در هر منطقه تسهیلگران حوزه خانواده شبکه سازی کرده و محتوای تخصصی در اختیار آنان قرار دهیم.
 
وی با بیان اینکه اگر به خانواده ها اموزش دهیم دیگر به دنبال یادگیری در فضای مجازی نخواهند رفت، افزود: ما به دنبال تربیت کنشگرانی هستیم که مانند شبکه مویرگی به آموزش خانواده ها بپردازند.
 
رازقی ادامه داد: طرح توانمندسازی در طول دو هفته و در سرفصل های پیش بینی شده به صورت کاربردی و اکادمیک اجرا می شود و افرادی که در این دوره شرکت کردند حلقه های خود را اموزش دهند.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/34340
اخبار مرتبط

نظرات شما