افتتاح سومین نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز در قم

دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه مسجد جامعه پرداز گفت: سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در مسجد مقدس جمکران در قم افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،حجت الاسلام والمسلمین مهدی روحی، دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، با اشاره به راه اندازی سومین نمایشگاه "مسجد جامعه پرداز" در شهر مقدس قم، اظهار کرد: بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی، نمایشگاه مسجد جامعه پرداز را با هدف بررسی راهکارهای رسیدن به مسجد جامعه پرداز، در دو بازه زمانی مختلف یکی در مشهد و دیگری در تهران برگزار کرده که هم اکنون نیز در حال راه اندازی سومین نمایشگاه می‌باشد.

وی با اشاره به دو نمایشگاه قبل، گفت: در نمایشگاه مشهد مقدس و نمایشگاه مصلای تهران شاهد حضور گروهی از مخاطبین خاص بودیم، اما به دلیل محدود بودن بازه زمانی نتوانستیم از مخاطبین بیشتری، دعوت کنیم.

حجت الاسلام روحی، با بیان اینکه در نمایشگاه مشهد امام‌های جماعت برتر کشور حضور پیدا کردند، افزود: بحمدالله در نمایشگاه تهران فرصتی داشتیم که از برخی متولیان فرهنگی و تبلیغی کشور در امر مسجد، میزبانی کنیم.

دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه مسجد جامعه پرداز با اشاره به حضور وزرا، مسئولین سازمان‌ها و نهادهای مختلف در نمایشگاه تهران، عنوان کرد: این افراد در بازدیدهای خود بیان کردند که نمایشگاه مسجد جامعه پرداز یک حرکت فاخر بوده و از نظر محتوایی نیز تا به حال چنین انسجام و یکپارچگی در نمایشگاهی وجود نداشته است.

وی ادامه داد: در برپایی نمایشگاه قم تلاش داریم ضمن حفظ انسجام و یکپارچگی، بتوانیم محتوای بیش‌تری را نیز جمع‌آوری و به مخاطبین خود ارائه دهیم.

حجت الاسلام روحی با بیان اینکه نمایشگاه سوم از نمایشگاه‌های قبلی تکمیل‌تر و جامع‌تر خواهد بود، خاطرنشان کرد: بررسی راهکارهای رسیدن به مسجد جامعه پرداز، مستندسازی محتواها، استفاده از احادیث و روایت‌ها، سیره ائمه و علما و... ازجمله اقداماتی است که در نمایشگاه سوم انجام خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به مکان برگزاری سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، گفت: این نمایشگاه إن شاءالله بعد از عید غدیر با حضور برخی از شخصیت‌های عالی رتبه، در مسجد مقدس جمکران-شبستان بقیع آغاز به کار خواهد کرد.


انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/35139
اخبار مرتبط

نظرات شما