مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم در گفتگو با قم فردا:

عمده آتش‌سوزی‌ها در شهرک‌های صنعتی در کارخانه‌های قدیمی است / رعایت اصول ایمنی استاندارد یکی از الزامات صدور مجوز است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان این که رعایت اصول ایمنی استاندارد یکی از الزامات صدور مجوز است، گفت: عمده آتش‌سوزی‌ها در شهرک‌های صنعتی در کارخانه‌های قدیمی است.

روح‌الله ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به اهمیت تولید و حمایت از واحدهای تولیدی اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی در یک دهه اخیر، بیانات زیادی در خصوص موضوعات اقتصادی مطرح کرده‌اند و در این عرصه مهم، قطعاً شهرک‌ها و نواحی صنعتی پیشران جبهه اقتصادی و مخاطبین این شعارها به شمار می‌روند.
وی به اهمیت صنایع کوچک در تحقق شعار سال اشاره کرد و بیان داشت:  صنایع کوچک نقش مهمی در رشد و شکوفایی اقتصادی دارند و باید به‌طورجدی در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی مورد حمایت قرار بگیرند.
ابراهیمی به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های استان قم اشاره کرد و گفت: در شهرک‌های صنعتی عمده واحدها در زمره صنایع کوچک به شمار می‌روند و ازاین‌رو حمایت از این ظرفیت‌ها دارای اهمیت زیادی در حفظ اشتغال و رشد اقتصادی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم گفت: رشد ناخالص ملی در دنیا بیشتر معطوف به صنایع کوچک و متوسط است و در دنیا 60 درصد را شامل می‌شود، درحالی‌که در کشور ما حدود 15 درصد است و باید سیاست‌ها به این سمت برود که این میزان افزایش یابد و پیش‌بینی ما استفاده حداقل ۵۵ درصدی پساب بدون تصفیه ثانویه است.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا تعداد آتش‌سوزی‌های صورت‌گرفته در واحدهای تولیدی و صنعتی استان قم بالا است، ابراز داشت: عمده آتش‌سوزی‌های صورت‌گرفته در واحدهای قدیمی است که به هر علتی موضوعات و پیش‌بینی‌های ایمنی در آن‌ها لحاظ نشده است.
ابراهیمی تصریح کرد: در مجوزهایی که جدیدی که صادر می‌شود شرایط و مقررات استانداری برای رعایت ایمنی در نظر گرفته شده است که باید به‌صورت کامل رعایت شود.
ویتامین آب برای صنایع را نیز مهم برشمرد و گفت: اصلی‌ترین هدف ما تأمین آب از طریق پساب و چرخه بازیافت است و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است.
ابراهیمی گفت: ما طرح کلانی داریم که تصفیه‌خانه قم را در مجاورت تصفیه‌خانه فاضلاب شهری قم با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان احداث کنیم و این طرح جزء پروژه‌های اولویت‌دار ماست و در نیمه دوم سال اجرایی می‌شود تا بتوانیم پساب را نیز تصفیه کرده و آب را به سمت شهرک ببریم.
وی تصریح کرد: تأمین برق نیز یکی از دغدغه‌هاست و در حوزه تأمین برق مشکلات و قطعی‌هایی داریم و امیدواریم بتوانیم با ایجاد واحدهای کم‌مصرف و به‌روزرسانی تجهیزات در این زمینه نیز تحولات خوبی در کاهش میزان مصرف داشته باشیم.
ابراهیمی بیان کرد: سال قبل 400 میلیارد تومان در زمینه توسعه شهرک‌های صنعتی هزینه کرده‌ایم و امسال هدف‌گذاری ما 1000 میلیارد تومان است، قطعاً شرکت شهرک‌های صنعتی محل رجوع سرمایه‌گذاران و اولویت سرمایه‌گذاری در قم با صنایع پاک و کم‌مصرف و زودبازده است.


انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/35343
اخبار مرتبط

نظرات شما