عضو شورای فرهنگ عمومی استان قم در گفتگو با قم فردا :

شبکه ملی اطلاعات نوعی سازوکار برای مقابله با هجمه رسانه های نوین است

عضو شورای فرهنگ عمومی استان قم با اشاره به اینکه برای صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی باید طرح صیانت به نتیجه برسد، گفت: شبکه ملی اطلاعات نوعی سازوکار و زیرساخت برای مقابله با هجمه های رسانه های نوین، مدرن و تعاملی مانند شبکه های اجتماعی است.

 سید مرتضی اسماعیلی طبا در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به شبکه ملی اطلاعات و زیرساخت های آن، اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات در واقع نوعی سازوکار زیرساختی برای مقابله و مواجه با رسانه های نوین است.
وی ادامه داد: رسانه ها بخصوص رسانه های نوین، مدرن و تعاملی مانند شبکه های اجتماعی هرروز نقش بیشتری در زندگی اجتماعی مردم ایفا می کنند بنابراین باید سازوکاری برای حفاظت و صیانت از مردم ایجاد شود.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان قم خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها شبکه ملی اطلاعات و اینترنت ملی خود را راه اندازی کرده اند. در واقع این مسئله نوعی مواجه زیرساختی با موضوع رسانه ها است.
وی اضافه کرد: البته هنوز شبکه ملی اطلاعات و اینترنت ملی در ایران راه اندازی نشده با توجه به اینکه از سال 84 مباحث آن در ایران شروع شده است اما در دولت های مختلف و مجالس مختلف این مسئله به نتیجه نرسیده است.
اسماعیلی طبا تصریح کرد: امیدواریم در دولت سیزدهم و با توجه به تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب در خصوص شبکه ملی اطلاعات داشته و دارند شاهد راه اندازی اینترنت ملی در کشور باشیم.
طرح صیانت برای حفاظت از حقوق کاربران در فضای مجازی مطرح شده است
وی ادامه داد: در مسئله شبکه ملی اطلاعات دومین حوزه ای که مهم است حوزه قانون گذاری وزیرساخت های قانونی کار با رسانه است که همان طرح صیانت است. البته این طرح موافقین و مخالفینی دارد اما این طرح یک طرح حقوقی برای حفاظت و صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و رسانه های جدید است.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان قم با اشاره به اینکه در خیلی از کشورها این مسئله وجود دارد، عنوان کرد: این مسئله در کشور باید با دقت بیشتر و استفاده از نظرات متخصصین این کار انجام شود تا عکس العمل های منفی اجتماعی نداشته باشد تا بتوانیم شاهد صیانت واقعی از کسب و کارها و آزادی بیان مردم دراین شبکه باشیم.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/36449
اخبار مرتبط

نظرات شما