آیت‌الله استادی:

نباید اجازه بدهیم مردم از دین جدا شوند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز اصل اسلام مورد هجمه قرار گرفته است نباید اجازه بدهیم مردم از دین جدا شوند که نقش حوزه‌های علمیه در این میان بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله رضا استادی  ظهر امروز در آیین اختتامیه کنگره بین المللی  امناءالرسل که در سالن همایش مدرسه امام موسی کاظم (ع) در قم برگزار شد، اظهار داشت: اسلام از روز اول دشمن داشته که هدفشان این بوده که اهل‌بیت (ع) نباشند یا اگر هم باشند مکتبشان تحریف بشود یا بین مردم و اهل‌بیت (ع) فاصله بیندازند.

وی ادامه داد: در این میان حوزه‌های علمیه به‌عنوان احیاگران و تبیین‌کنندگان دین از ابتدا تاکنون مورد تهدید بوده‌اند که البته تاکنون به‌خوبی توانسته‌اند به وظایف خود عمل کنند.

آیت‌الله استادی تصریح کرد: مهم‌ترین کاری که حوزه‌ها کردند اجازه ندادند اهل‌بیت (ع) فراموش یا تحریف شوند یا بین مردم و اهل‌بیت فاصله بیفتد.

وی افزود: منزوی کردن اهل‌بیت (ع) یکی از اهداف دشمنان اسلام بود که با وقوع حادثه کربلا فکر می‌کردند که اصل و اساس  اهل‌بیت (ع) از بین رفت که این توهم آن‌ها هم محقق نشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: در این دشمنی سه تهدید وجود دارد یا بتوانند اهل‌بیت (ع) را منزوی کنند یا محتوا را تغییر دهند یا بین مردم و اهل‌بیت (ع) جدایی بیندازند.

وی افزود: بزرگ‌ترین خدمتی که حوزه‌های علمیه در طول تاریخ انجام دادند این بود که جلوی هر سه تهدید را گرفتند.

آیت‌الله استادی تصریح کرد: احیای معارف اهل‌بیت می‌تواند در برابر همه تهدیدها بایستد، راهکاری که ائمه آن را نشان داده است.

وی تأکید کرد: امروز هم وظیفه حوزه‌های علمیه این است که مکتب و واقعیت اهل‌بیت (ع) را در اختیار مردم قرار دهند، همان‌طور که امام رضا (ع) فرموده‌اند که اگر مردم حرف ما بشنوند قطعاً آن را گوش فرامی‌دهند و عملی می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه های علمیه هدف اسلام هراسی در دنیا از بین بردن اسلام است، بیان داشت:  امروز هر چیزی که از معارف اهل بیت (ع) داریم از حوزه های علمیه و فعالیت های آن ها است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اصل اسلام مورد هجمه قرار گرفته است نباید اجازه بدهیم مردم از دین جدا شوند که نقش حوزه‌های علمیه در این میان بسیار مهم است.

آیت‌الله استادی ابراز داشت: پیامبر اسلام برای بیمه کردن اسلام به حدیث ثقلین اشاره می‌کند که نشان‌دهنده اهمیت اهل‌بیت (ع) و معارف ایشان برای رستگاری در دنیا و آخرت است.
انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/38233
اخبار مرتبط

نظرات شما