حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

معرفت، محبت، نصرت، مهربانی و دعا از وظایف مهم منتظران است

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی گفت:معرفت، محبت، نصرت امام زمان(عج)، همدلی و مهربانی و دعا پنج وظیفه مهم منتظران ظهور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی همزمان در اجتماع معلولان مهدی‌یاور که هم زمان با ولادت امام زمان(عج)در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: افرادی که در این دنیا سختی بیشتری را تحمل می‌کنند، خداوند قول داد که در عالم آخرت جبران کند، بنابراین هیچ گاه به خاطر کمبود یا نقص، قصه نخورید و از توانمندی‌ها و داشته‌هایتان به خوبی استفاده کنید.
وی افزود: وقتی مصیبتی برای امام صادق(ع) پیش می‌آمد، ایشان دعا می‌کردند که در دینشان مصیبت ایجاد نشود. شما هم به این فکر کنید که در دینتان نقص نباشد.
این استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان خود، معرفت، محبت، نصرت امام زمان(عج)، همدلی و مهربانی و دعا را پنج وظیفه مهم منتظران ظهور دانست و اظهار داشت: سعی کنید امام زمان (عج) را بشناسید و بدانید که هدفشان از غیبت و ظهور چیست.
حجت‌الاسلام رفیعی افزود: برخی افراد اسم‌هایی برای فرزندانشان انتخاب می‌کنند که از فرهنگ اسلامی دور است، در حالی که نامگذاری فرزندان به نام اهل بیت(ع) نوعی اظهار محبت به آن بزرگواران است.
وی با ذکر برخی زمینه‌های یاری‌کردن امام زمان(عج) گفت: به عنوان مثال، بانوان با حجاب اسلامی و جوانان با نماز می‌توانند امام زمان(عج) را یاری کنند.
استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از توصیه‌های رفتاری به معلولان گفت: با هم همدل و مهربان باشید و آبروی هم را حفظ کنید. دعای سلامتی امام زمان(عج) را بخوانید چون هر دعایی که برای امام زمان(عج) خوانده شود ایشان سه برابر برای شما  دعا می‌کنند.
در این همایش که با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی، بهزیستی، مسجد مقدس جمکران و تشکل‌های فعال در حوزه معلولان برگزار شد، علاوه بر مولودی‌خوانی و اجرای سرود، از تعدادی از معلولان موفق و فعال تجلیل شد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/40684
اخبار مرتبط

نظرات شما