مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد؛

فعال‌بودن ۷۰۰ مسجد در سطح استان قم

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به فعال‌بودن ۷۰۰ مسجد در قم گفت: فصل‌الخطاب در مسجد امام‌جماعت است و همه ارکان باید پیرو تشخیص و صلاحدید ائمه جماعات اقدام و فعالیت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی شعبانزاده در همایش ائمه جماعات غرب استان قم در سالن همایش‌های غدیر، افزود: برگزاری این همایش‌ها باهدف یافتن راه‌های اساسی در ارتقای مساجد شکل‌گرفته است.
وی با اشاره به‌ضرورت تعالی شبکه امامان جماعات، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به مرتبه تعالی امامان جماعت، باید اصل مسجد جامعه پرداز در جامعه نهادینه و پیاده‌سازی شود.
شعبان زاده با اشاره به‌ضرورت نوسازی شبکه امامان جماعت، خاطرنشان کرد: درخواست ما از ائمه جماعات، انتخاب معین و جانشین برای خود است تا امکان اجرایی برنامه‌های تحولی فراهم شود.
وی با اشاره به فعال‌بودن ۷۰۰ مسجد در سطح استان قم، تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم مساجد در این است که به محل حضور خواهران و نقش‌آفرینی آن‌ها در مسجد و ساختار آن توجه لازم صورت نگرفته است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم اظهار داشت: فصل‌الخطاب در مسجد امام‌جماعت است و همه ارکان باید پیرو تشخیص و صلاحدید ائمه جماعات اقدام و فعالیت کنند.
شعبان زاده ادامه داد: نوسازی انسانی مساجد و ایجاد بستر برای حضور نوجوانان و جوانان به مساجد باید موردتوجه ارکان مسجد از هیئت‌امنا گرفته تا کانون‌های فرهنگی هنری و پایگاه‌های مسجد باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان ساخت: در شرایطی که دشمن با جنگ روایت ا، جنگ اراده و ناامیدسازی به نبرد با ملت ایران آمده باید با جهاد تبیین، جهاد تربیت و اصلاح سبک زندگی و بسیج اراده‌ها از طریق مسجد جامعه پرداز توطئه‌های آن‌ها را خنثی کرد.
ائمه جماعات محور فعالیت‌های مساجد هستند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در آئین اختتامیه ائمه جماعات غرب استان قم در سالن همایش‌های غدیر، خاطرنشان کرد: ارکان مساجد تصمیم‌ساز در استان قم با یکدیگر کاملاً وحدت رویه داشته و هیچ اختلافی با هم ندارند.
اسکندری اظهار داشت: امام‌جماعت مدیر طبیعی مسجد است و اداره کل اوقاف و امور خیریه حاضر است همان افرادی که ائمه جماعات معرفی می‌کند را به‌عنوان هیئت‌امنا انتخاب نماید.
وی تصریح کرد: انسجام مدیریتی با در رأس بودن امام‌جماعت مسئله مهمی است که در سطح مساجد استان قم احساس می‌شود.انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/42674
اخبار مرتبط

نظرات شما