معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه قم اعلام کرد:

برپایی موکب اربعین در ۷ بقعه متبرکه قم

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ۷ موکب اربعینی به نام ۷ امامزاده شاخص استان قم در ایام اربعین خدمات اسکان، پذیرایی و فرهنگی به زائران ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام عطاالله جباری با اشاره به برپایی موکب اربعین در هفت بقعه استان قم گفت: در سه بقعه متبرکه امامزادگان جعفر (ع) زواریان، شاه جمال (ع) و ابراهیم و محمد (ع)، موکب‌هایی برای پذیرایی از زائران برپا شده و همچنین امکان اسکان موقت و شبانه زائران هم فراهم شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: به طور میانگین، دو هزار نفر به‌صورت هم‌زمان طی ۲۴ ساعت از خدمات اسکان در این سه بقعه متبرکه استفاده می‌کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین جباری با بیان اینکه در حرم‌های مطهر امامزادگان احمد بن قاسم (ع)، علی بن جعفر (ع)، شاه سید علی (ع) و چهار امامزاده (ع) هم خدمات پذیرایی و فرهنگی به زائران ارائه می‌شود گفت: هر چهار موکب در مسیر بلوار پیامبر اعظم (ص) برپا شده‌اند که غرفه‌های با موضوعات قرآنی، هنری و سرگرمی ویژه کودکان و نوجوانان در آنها فعال هستند.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به طبخ و توزیع روزانه ۵ هزار پرس غذای گرم بین زائران در این هفت موکب گفت: ۵۰۰ نفر از خدام بقاع متبرکه و عوامل اجرایی اوقاف هم در قالب خادمان موکب‌ها اربعین مشغول فعالیت هستند.
انتهای پیام/


منبع:صدا و سیما
http://qomefarda.ir/44990
اخبار مرتبط

نظرات شما