معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم:

قم آماده برگزاری باشکوه آیین‌های عزاداری آخر ماه صفر است

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری قم گفت: با پیش‌بینی‌های انجام شده در ابعاد مختلف استقبال و اسکان از زائران، استان قم آماده برگزاری باشکوه و پرشور آیین‌های سوگواری آخر ماه صفر در سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص)، امام حسن مجتبی (ع) ‌و امام رضا (ع) است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ابوالقاسم مقیمی اظهار داشت: تسهیل در حمل‌ونقل، اسکان و رفع نیازهای عمومی از مباحث مهم ستاد تسهیلات سفر قم در خصوص ایام سوگواری پایانی ماه صفر است.
وی عنوان کرد: یکی از نیازها و انتظارات مهم از شهرداری قم بخصوص در ایام برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی در ایجاد حلقه اتصال سیستم حمل‌ونقل برون‌شهری و درون‌شهری و ایستگاه‌های راه‌آهن در جابه‌جایی زائران است.
مقیمی ادامه داد: یکی دیگر از نیازهای مهم این استان در برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی، استقرار ایستگاه‌های تاکسی به مقصد ایستگاه راه‌آهن محمدیه در کنار تشدید در نظارت‌های میدانی است.
وی اهمیت فعالیت اتوبوس شبانه در قم را موردتوجه قرارداد و گفت: فعالیت اتوبوس شبانه در قم بخصوص در جابه‌جایی زائران بین حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران، ضرورت دارد.
معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری قم ادامه داد: باتوجه‌به ادامه موج بازگشت زائران اربعین بخصوص زائران غیرایرانی و حضور آنها در شهر مقدس قم، باید آمادگی قرارگاه اربعین بخصوص بقاع متبرکه در اسکان زائران ادامه داشته باشد.
مقیمی تأکید کرد: باتوجه‌به استمرار حضور زائران بخصوص زائران غیرایرانی در قم، فعالیت‌های قرارگاه مردمی اربعین قم در امامزاده جمال (ع) تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت‌.
معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری قم ادامه داد: باتوجه‌به تعطیلی پایان هفته جاری و حضور گسترده زائران در قم، پیش‌بینی‌هایی در خصوص فعالیت پردامنه اصناف بخصوص نانوایی‌های پیرامون حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران اندیشیده شده است.
مقیمی با بیان اینکه حمایت از گروه‌های مردمی جزو رویکردهای اصلی قم در برگزاری مناسبت‌های مذهبی است، یادآور: مشارکت گروه‌های مردمی نقش‌برجسته‌ای در ارتقای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران دارد.
وی تصریح کرد: یکی از آسیب‌های گذشته قم در برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی، سوءاستفاده برخی از واحدهای خدماتی و تجاری از حضور پرشور زائران و افزایش بهای خدمات است که این مشکل باید با تشدید نظارت‌ها مدیریت شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرارگیری در آستانه بازگشایی سال تحصیلی جدید مدارس، گفت: تاکسی‌ها در اولویت سرویس مدارس هستند همچنین تا قبل بازگشایی مدارس باید نظارت‌های بهداشتی از وضعیت مدارس باقدرت دنبال شود.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45156
اخبار مرتبط

نظرات شما