مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قم خبر داد:

توزیع ۴ هزار بسته لوازم‌التحریر در قم در پویش مشق احسان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قم از اجرای پویش مشق احسان خبر داد و گفت: در این پویش ۴ هزار بسته لوازم‌التحریر بین خانواده‌های نیازمند قمی توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، احمد عبدی افزود: پیرو اهداف برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، این پویش در قالب ارائه خدمات به دانش‌آموزان مراکز محروم و کم‌برخوردار اجرایی می‌شود.
وی با بیان این که پویش مشق احسان با گرامیداشت یاد و نام شهید ابراهیم رشید، شهید محمد معماریان و شهید مهدی زاهدلویی اجرا خواهد شد گفت: این تعداد بسته اقلام لوازم‌التحریر توسط گروه‌های مردمی، گروه‌های جهادی و مساجد فعال توزیع می‌شود.
عبدی با بیان این که توزیع بسته‌ها از ابتدای مهرماه آغاز می‌شود، نحوه شناسایی جامعه هدف برای بهره‌برداری از این بسته‌ها را از طریق گروه‌های جهادی و پایگاه‌های بسیج محلات و مساجد عنوان کرد.
شهید ابراهیم رشید از شهدای مدافع حرم، تیرماه سال ۹۷ طی عملیاتی مستشاری در مسیر جاده تدمر - دیرالزور سوریه با برخورد با تله انفجاری به شهادت رسید.
شهید محمد معماریان در بیستم مرداد ۱۳۴۹ در قم به دنیا آمد، در ۱۲ سالگی به بسیج پیوست و حدود ۱۳ سال سن داشت که پایش به جبهه باز شد و در عملیات کربلای ۴ وقتی از بین هزار نفر نیاز به خط‌شکنی ۳۰۰ نفر بود، او نام‌نویسی کرد تا اینکه سرنوشت شهادت او در نهرخین شلمچه رقم خورد.
شهید مهدی زاهدلویی از طلبه‌های بسیجی دهه هشتادی قم بود که در جریان اغتشاش‌های این استان در سال گذشته از ناحیه قلب با سلاح سرد مجروح شد و پس از یک هفته تحمل جراحت‌ها در روز دهم مهرماه سال ۱۴۰۱ به شهادت رسید و در امامزاده ابراهیم (ع) این شهر به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45188
اخبار مرتبط

نظرات شما