مدیر حوزه‌های علمیه خبر داد:

آمادگی حوزه‌های علمیه برای کمک به مردم سیل‌زده‌ لیبی

مدیر حوزه‌های علمیه در پیامی ضمن همدردی با مردم لیبی در پی وقوع طوفان و سیل در این کشور، از آمادگی حوزه‌ها برای امدادرسانی به مردم لیبی و اعزام گروه‌های جهادی داوطلبانه آموزش‌دیده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله علیرضا اعرافی وقوع طوفان و سیل در کشور مسلمان لیبی که منجر به جان‌باختن و جراحت هزاران نفر شد را به مسئولان و مردم مصیبت‌دیده این کشور تسلیت گفت و امدادرسانی حوزه‌های علمیه را اعلام کرد.
در این پیام تصریح شده است: وقوع طوفان و سیل در کشور مسلمان لیبی که منجر به جان‌باختن جراحت هزاران نفر شد مایه‌ تأسف عمیق ما شد.
پیام حاکی است: خالصانه‌ترین مراتب تسلیت حوزه‌های علمیه و علما و روحانیت ایران و همدردی خود را به مسئولان، مردم و علمای لیبی و خانواده‌های حادثه‌دیده اعلام می‌دارم. حوزه‌های علمیه ضمن ابراز همدلی، آمادگی امدادرسانی و اعزام گروه‌های جهادی داوطلبانه آموزش‌دیده را اعلام می‌دارد.
شهرهای شرق لیبی روز دوشنبه این هفته شاهد طوفان هولناک "دانیل" بود و باتوجه‌به گستردگی منطقه طوفان‌زده و کمبود امکانات، مقامات لیبی درخواست کمک بین‌المللی کرده‌اند.
وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی نیز از کشته‌شدن بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر در نتیجه طوفان در یکی از شهرهای شرق این کشور خبر داده است.
سخنگوی وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فتحی پاشاغا اعلام کرد که فقط در شهر «درنه» از جمله شهرهای طوفان‌زده شرق لیبی، بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45196
اخبار مرتبط

نظرات شما