مدیرکل آموزش‌وپرورش قم:

سال تحصیلی جدید با ۳۰۵ هزار دانش‌آموز در قم آغاز می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: سال تحصیلی جدید در این استان با حضور بیش از ۳۰۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علیرضا رحیمی در آیین افتتاح طرح‌های آموزشی استان قم، بیان داشت: دراین‌رابطه یک هزار و ۶۰۰ مدرسه و فضای آموزشی آماده آغاز سال تحصیلی جدید است.
وی اظهار داشت: طی سال تحصیلی جدید حدود ۹.۵ میلیارد تومان جهت تهیه لباس فرم و بیمه دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان قم از طرف آموزش‌وپرورش استان هزینه شده است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان در سطح مدارس استان، اظهار داشت: در همین خصوص طی یک‌ساله گذشته ۲۵۰ مدرسه استان قم زیباسازی و شاداب‌سازی شده است.
رحیمی با اشاره به نقش مهم مدیران و معلمان در تحقق سند تحول آموزش‌وپرورش، گفت: اهداف سند تحول بنیادین بدون نقش‌آفرینی و دغدغه مستمر مدیران و معلمان قابل‌تحقق نیست.
وی اضافه کرد: مدیران مدارس استان باید طرحی را در مسائل آموزشی و تربیتی در پیش بگیرند که برآیند و خروجی نهایی آن، تربیت افراد مؤمن، شجاع و علاقه‌مند به مباحث دینی و ملی باشد.
رحیمی خاطرنشان کرد: مدیران و معلمان به‌عنوان امانت‌داران تربیتی و آموزشی جامعه، حق ندارند حرفی بزنند که برخلاف موازین دینی و آموزه‌های انقلاب اسلامی باشد.
۱۷ ‌طرح‌ آموزشی با ۱۷۵ کلاس درس و با زیربنای ۳۴ هزار و ۷۵۰ مترمربع، روز یکشنبه طی آیینی هم‌زمان با بهره‌برداری از ۲ هزار پروژه آموزشی و پرورشی کشور با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور، در قم به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45228
اخبار مرتبط

نظرات شما