مرجع تقلید شیعیان:

مرحوم آیت‌الله صلواتی در علم و عمل نمونه بود

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی با تسلیت ارتحال آیت‌الله غلامرضا صلواتی از اساتید پیش‌کسوت و اخلاق حوزه علمیه قم، تأکید کرد که این مرحوم در علم و عمل نمونه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله نوری همدانی، در این پیام آمده است: خبر ارتحال فقیه پارسا آیت‌الله آقای حاج شیخ غلامرضا صلواتی (رحمت‌الله علیه) موجب تأسف و تأثر گردید.
پیام ادامه یافته است: آن مرحوم یکی از شخصیت‌های ممتاز عصر ما بود؛ استادی که در علم و عمل نمونه و از حیث تقوا و پرهیزکاری برجسته بود. در نهضت امام راحل (رحمت‌الله علیه) و ترویج مرجعیت آن رهبر فقید پیش‌گام بود و سال‌ها رنج تبعید را تحمل نمود و عمر بابرکت خود را در راه ترویج فرهنگ اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) گذراند.
پیام حاکی است: اینجانب درگذشت این عالم ربانی و استاد برجسته حوزه علمیه قم را به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و شاگردان و خانواده گرامی‌شان تسلیت عرض نموده و علو مقام برای آن فقید سعید مسئلت می‌نمایم.
پیام تسلیت استاندار قم در پی ارتحال آیت‌الله صلواتی
استاندار قم نیز در پیامی آورده است: خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا صلواتی «رضوان‌الله تعالی علیه» موجب تأسف و تأثر گردید.
سید محمد آقامیری در این پیام تصریح کرده است: این فقیه فرزانه سراسر عمر نورانی و پربرکت خویش را صرف ترویج دین و نشر معارف اسلامی و پرورش شاگردان مکتبی کرد و در کنار برخورداری از مراتب و شایستگی‌های والای علمی، در زمینه اخلاقی، فروتنی، ساده‌زیستی و سلوک معنوی نیز الگوی شایسته‌ای برای رهروان راه حق و حقیقت بود. همچنین آن عالم پارسا یکی از یاران و همراهان حضرت امام خمینی (ره) در نهضت اسلامی محسوب می‌شد و در این راه مشقات زیادی را به جان خرید.
پیام حاکی است: اینجانب رحلت این عالم ربانی را به محضر حضرت ولی‌عصر (روحی و ارواحنا له الفداء)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های معزز علمیه، بیت مکرم و عموم شاگردان و علاقه‌مندان آن بزرگوار تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید، علو درجات و غفران واسعه و برای بازماندگان محترم، صبر و اجر جمیل توأم باسعادت و سلامتی خواستارم.
آیت‌الله غلامرضا صلواتی از اساتید قدیمی دروس خارج حوزهٔ علمیه‌ قم است که در سال ۱۳۲ از اراک به قم مهاجرت کرد و پس از طی دروس سطح، به حلقه‌ درس اساتید بزرگی همچون آیات عظام بروجردی، سید احمد خوانساری، محقق داماد، گلپایگانی و اراکی پیوست.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45350
اخبار مرتبط

نظرات شما