مدیرکل بهزیستی استان قم:

مستمری ۵ هزار معلول استان قم امسال وصل شد

مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه ۱۶۱ وظیفه سازمانی برای بهزیستی تعریف شده است، گفت: تعداد ۵ هزار نفر که شرایط دریافت مستری بهزیستی را داشتند و از سال ۹۷ در نوبت بودند امسال متصل به حمایت‌های حداقلی مستمری شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،سیدصادق میره‌ای در دیدار با آیت‌الله سعیدی که در سالن محراب حر مطهر بانوی کرامت انجام شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی و خدمات این سازمان به قشر معلول و نیازمند در استان قم، گفت: در مجموع ۳۵ هزار نفر در استان قم تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که ۲۲ هزار ۵۰۰ نفر از آنها معلولان هستند و با احتساب خانواده‌های آنها جامعه آماری تقریباً ۱۲۰ هزارنفری را شامل می‌شوند.
وی با بیان اینکه ۱۶۱ وظیفه سازمانی برای بهزیستی تعریف شده است، گفت: سازمان بهزیستی در حوزه نگهداری معلولین به‌صورت شبانه‌روزی و یا ارائه خدمات روزانه، خدمات سلامت اجتماعی مانند مشاوره حضوری و غیرحضوری، خدمات حوزه اعتیاد، نگهداری از اطفال شیرخوار بی‌سرپرست یا بدسرپرست، غربالگری مهارت‌های جسمی دیداری و شنیداری، توانمندسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی و ارائه تسهیلات اشتغال و مسکن به افراد تحت حمایت بهزیستی خدمت گوناگونی را ارائه می‌کند.
مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به ارائه خدمات اورژانس اجتماعی از طریق خط تلفن ۱۲۳ سازمان بهزیستی گفت: ما در سال گذشته ۱۶ هزار تماس پیرامون موضوعات کودک‌آزاری، همسرآزاری، سالمند آزاری و اختلافات خانوادگی داشتیم که مورد رسیدگی کارشناسان این سازمان قرار گرفته است و مداخلات سازمان بهزیستی شامل حمایت‌های مالی، مددکاری، مشاوره و ارجاع به مراجع ذی‌صلاح می‌شود.
وی با بیان اینکه خط تلفن ۱۴۸۰ نیز برای ارائه خدمات مشاوره در نظر گرفته شده و در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار مشاوره تلفنی اراده شده است گفت: اتفاق خوبی که در این دولت شاهد بودیم این بود که تعداد ۵ هزار نفر که شرایط دریافت مستری بهزیستی را داشتند و از سال ۹۷ در نوبت بودند امسال متصل به حمایت‌های حداقلی مستمری شدند.
میره‌ای ادامه داد: باتوجه‌به ظرفیت‌های موجود در استان قم در حال حاضر نزدیک به هزار نفر در مراکز بهزیستی به‌صورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند که برای این استان کم است و ضروری است که برای سال‌های آینده مراکز نگهداری بیشتری ساخته و تجهیز شوند.
وی با بیان اینکه ما در سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی از طرف خیران و مردم نوع‌دوست استان دریافت کردیم گفت: اعتبارات استان قم به‌خاطر موقعیت خاصی که دارد باید فرااستانی دیده شود و اگر حمایت‌های مردمی نباشد اعتبارات دولتی پاسخگوی نیاز استان نیست.
انتهای پیام/


منبع:فارس
http://qomefarda.ir/45363
اخبار مرتبط

نظرات شما