مدیرکل آموزش‌وپرورش قم:

۴۲ طرح آموزشی قم در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت

مدیرکل آموزش‌وپرورش گفت: ۴۲ فضای آموزشی در این استان مراحل پایانی عملیات عمرانی خود را دنبال می‌کند و در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علیرضا بیان داشت: با بهره‌برداری از این مدارس، بیش از ۳۵۰ کلاس درس به فضاهای آموزشی قم افزوده می‌شود.
وی یادآور شد: در حال حاضر حدود یک هزار و ۶۰۰ واحد آموزشی در سطح استان قم میزبان ۳۰۵ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید است که نسبت به سال گذشته تعداد دانش‌آموزان ۱۰ هزار نفر بیشتر شده است.
رحیمی با بیان اینکه در توسعه فضاهای آموزشی قم نمی‌توان از کنار خیرین مدرسه‌ساز به‌سادگی عبور کرد، اظهار داشت: بخش مهمی از مدارس جدید و گذشته استان با مشارکت خیرین احداث‌شده و هم اکنون نیز آنان در حدود ۷۰ درصد از طرح‌های جدید آموزشی استان، مشارکت دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی جزو رویکردهای سال جاری استان قم است، تصریح کرد: باتوجه‌به هجمه و توطئه شبانه‌روزی دشمنان فراگیر کردن فعالیت و برنامه‌های تربیتی و فرهنگی به‌صورت جدی در دستور کارآموزش و پرورش قرار دارد.
رحیمی همچنین بیان داشت: قم سال گذشته از نظر متوسط معدل پایانی دانش‌آموزان در رشته علوم و معارف اسلامی رتبه اول، ریاضی و فیزیک رتبه سوم و در رشته علوم‌انسانی رتبه هفتم کشور را از آن خودکرده است.
۵۶ درصد دانش‌آموزان استان قم در مقطع ابتدایی، ۲۲درصد متوسطه اول، ۱۱ درصد متوسطه دوم، سه درصد فنی حرفه‌ای، چهار درصد کاردانش، چهار درصد پیش‌دبستانی و یک درصد در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند.
۹۵ درصد دانش‌آموزان این استان در شهر و پنج درصد در روستا تحصیل می‌کنند. ۵۰.۴ درصد دانش‌آموزان پسر و ۴۹.۶ نیز دختر هستند تعداد معلمان دوره ابتدایی در این استان ۶ هزار و ۳۷۸ نفر و تعداد معلمان دوره متوسطه اول و دوم نیز سه هزار و ۴۲۹ نفر است.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45378
اخبار مرتبط

نظرات شما