استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد:

لزوم توجه به مبانی دینی در تولید آثار نمایشی

حجت‌الاسلام‌ هادی منش گفت: اهمیت به مقوله ادبیات مقاومت در برخی آثار جشنواره تئاتر قم قابل‌توجه بود، اما توجه پررنگی به نیاز‌های دینی و حوزه کودک و نوجوان در نمایش‌ها نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفضل هادی منش استاد حوزه و دانشگاه در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین جشنواره استانی تئاتر قم در گفتگو با خبرنگاران، با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و عوامل اجرایی برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: استقبال مردمی و رقابت نزدیک میان آثار نمایشی در این جشنواره مشهود بود.
وی همچنین به حضور خانواده‌ها و تماشای آثار جشنواره به‌صورت خانوادگی اشاره کرد و گفت: بیشتر جشنواره‌ها به فضای نخبگانی و هنری منحصر می‌شود، اما این جشنواره از استقبال مردمی و خانوادگی برخوردار بود.
این نویسنده و پژوهشگر تاریخ در خصوص آثار جشنواره عنوان کرد: اهمیت به مقوله ادبیات مقاومت و پایداری در برخی آثار قابل‌توجه بود، اما به نیاز‌های اجتماعی و دینی افراد در بحث سبک زندگی اسلامی توجه ویژه‌ای نشده است.
هادی منش با بیان اینکه در این جشنواره به فضای تحولات و تغییرات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی توجه شده بود، تصریح کرد: متأسفانه بنده در بخش کودک و نوجوان اثری مشاهده نکردم، درحالی‌که فضای کودک و نوجوان نیز فضای شایسته تأثیر بوده و خوب است هنرمندان به این حوزه نیز توجه داشته باشند و اثر ارائه دهند.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شاید دلیل عدم حضور نمایش کودک و نوجوان به دلایل مختلفی نظیر رکود بعد از کرونا مرتبط باشد، گفت: استفاده از ظرفیت هنر‌های نمایشی برای ترویج فرهنگ خانواده و فرزندآوری و توجه به مقوله کودک و نوجوان ضروری و لازم است.
وی با اشاره به حضور هنرجویان نوجوان و دانش‌آموز در جشنواره ابراز کرد: باتوجه‌به فرموده مقام معظم رهبری، هنر روح متعالی هنرمند است که در کالبد کار هنری دمیده می‌شود، پس بسیار خوب است که این مفاهیم در نوجوانی با آموزش‌ها همراه و از عنصر مؤثر و فعال هنر استفاده شود، خصوصاً در سنین تحصیلات ابتدایی و راهنمایی که اثرپذیری بالاست و چقدر خوب است که مجموعه‌های هنری، کودکان را زیر چتر هنر جمع کنند و این هنر، هنر آیینی باشد.
انتهای پیام/


منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
http://qomefarda.ir/46092
اخبار مرتبط

نظرات شما