جانشین بسیج سازندگی قم مطرح کرد:

خدمت‌رسانی ۳۵۰ گروه جهادی قمی به مردم در هفته بسیج

جانشین بسیج سازندگی هم‌زمان با آغاز هفته بسیج از خدمت‌رسانی ۳۵۰ گروه جهادی به مردم نیازمند استان قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی« قم فردا»،  عباس روحی در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: بعد از ۲۳ سال از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، شاهد گسترش فرهنگ جهاد و خدمت در کلیه اقشار جامعه هستیم.

جانشین بسیج سازندگی استان قم با اشاره به ثبت و ساماندهی بیش از یک هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در موضوعات و رشته‌های تخصصی بیان کرد: خدمت‌رسانی توسط این گروه‌ها در سطح استان قم صورت می‌گیرد.

وی در خصوص برنامه‌های هفته بسیج گروه‌های جهادی استان قم گفت: شاهد نقش‌آفرینی بیش از ۳۵۰ گروه جهادی در رشته‌های مختلف در امر خدمت‌رسانی هستیم.

روحی عرصه‌های عمرانی، کمک‌های مؤمنانه، بهداشت و درمان، تعمیر و مرمت منازل و لوازم‌خانگی و مشاوره حقوقی بر پایه میز خدمت و سایر عرصه‌های خدمت اعم از کشاورزی، دامداری و دامپروری در طول ده روز را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد.

وی شروع امر خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی به مردم را هم‌زمان با آغاز هفته بسیج خواند و افزود: این برنامه با برگزاری مراسم رزمایش جهادگران فاطمی ۳، در تاریخ بیست و نهم آبان‌ماه در محل گلزار شهدا و هم‌زمان با تجدید میثاق جهادگران با شهدا انجام می‌شود.

جانشین بسیج سازندگی قم عنوان کرد: اهدا ده قلم کالای فرهنگی به یک‌صد مسجد از مناطق محروم و روستایی استان قم و اهدا ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد.

وی تهیه و توزیع سبدهای معیشتی به نیازمندان را از دیگر کارهای بسیج سازندگی خواند و بیان کرد: در طول سال ۱۴۰۲ بیش از ۶۰ هزار سبد معیشتی توسط بسیج سازندگی و خیرین به نیازمندان اهدا شده و تا پایان سال، ادامه خواهد داشت.

روحی یکی دیگر از عرصه‌های خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی را موضوع رنگ‌آمیزی و زیباسازی مدارس خواند و بیان کرد: این برنامه در قالب طرح شهید عجمیان اجرا و بیش از ۸۰ مدرسه رنگ‌آمیزی شده است.

وی راه‌اندازی مرکز آموزش فنی حرفه‌ای بسیج سازندگی را یکی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج معرفی و هدف آن را توانمندسازی و آموزش تخصصی به گروه‌های جهادی و عموم بسیجیان خواند.

جانشین بسیج سازندگی گفت: در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی موضوع پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد که در سال گذشته بیش از ۹۴ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۶ به متقاضیان اعطا شد و بیش از ۳۷۰ شغل مستقیم و ۲۲۰ شغل غیرمستقیم منجر به اشتغال شد که امسال نیز هم‌زمان با هفته بسیج این طرح باهدف کاهش بیکاری و توسعه اشتغال اجرا خواهد شد.

وی در پایان باهدف الگوسازی اقتصاد مردمی، موضوع راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه را مطرح و بیان کرد: تاکنون بیش از ۲۹۰ صندوق قرض‌الحسنه مردم یار بسیج راه‌اندازی شده و ۶ صندوق دیگر نیز افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/46133
اخبار مرتبط

نظرات شما