در دانشگاه قم؛

از «عبدالحمید نقره‌کار» استاد معماری ایرانی‌اسلامی تجلیل شد

در همایش «حکمت و فلسفه» با محوریت بررسی معماری ایرانی‌اسلامی از استاد «عبدالحمید نقره‌کار» از اساتید برجسته معماری ایرانی‌اسلامی در دانشگاه قم تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا »، در همایش حکمت و فلسفه با محوریت بررسی معماری ایرانی‌اسلامی از استاد «عبدالحمید نقره‌کار» از اساتید برجسته معماری ایرانی‌اسلامی  با حضور دانشجویان و استادان رشته مهندسی معماری در دانشگاه قم تجلیل شد.
استاد نقره‌کار در این همایش معماری ایرانی‌اسلامی را نوعی دانش بومی و دارای پیشینه تاریخی دانست و بر لزوم توجه دانشجویان معماری در به‌کارگیری این دانش بومی در ساخت‌وسازها تأکید کرد.
وی هم‌اندیشی، هم‌افزایی و ایجاد گفتمان برای رسیدن به حکمت هنر و زیبایی‌شناسی از دیدگاه هنر و دین را لازمه برون‌رفت از بحران‌های محیط زیستی و رسیدن به آرامش درونی بیان کرد.
محمد منان رئیسی، مدیر پژوهشکده معماری اسلامی دانشگاه قم هم آشنایی بیشتر دانشجویان رشته مهندسی معماری با متفکران دانش معماری و بهره‌گیری از اندیشه و دانش استاد نقره‌کار باهدف دستیابی به حکمت‌یاری رسان علوم‌انسانی و معماری را از اهداف برگزاری این همایش بر شمرد.
در این همایش برخی ساخت‌وسازهای ایرانی‌اسلامی از جمله تعمیرات حرم مطهر امامزاده عبدالعظیم حسنی (ع)، موزه و تالار قرآن همدان و برخی خانه‌های تاریخی با کارشناسی استاد نقره‌کار مورد بررسی قرار گرفته است.


انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری صدا و سیما
http://qomefarda.ir/46164
اخبار مرتبط

نظرات شما