عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

الگوی مادران شهدا حضرت ام‌البنین (س) است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه خانواده حضرت ام‌البنین (س) دارای ویژگی‌های همچون شجاعت، ادب، ایثار و پایبندی به عهد بود که در حضرت عباس (ع) تجلی داشت، گفت: الگوی مادران شهدا در دفاع از اسلام، انقلاب و نظام حضرت ام‌البنین (س) است که همسر و مادر چهار شهید است.

آیت‌الله محسن فقیهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (ع) اظهار داشت: حضرت ام‌البنین (س) مادر چهار شهید و همسر شهید است که از مبلغان و حافظان شعائر دین مبین اسلام و واقعه حماسی عاشورا  نیز بودند.
وی ادامه داد: خانواده حضرت ام‌البنین (س) ویژگی‌هایی داشتند که شجاعت و دلاوری، ادب و متانت، ایثار و پایبندی به عهد از جمله آن ویژگی‌ها است که همه این ویژگی‌ها در وجود حضرت عباس (ع) تجلی داشت و همه را به‌خوبی می‌توان در کربلا دید.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه از جایگاه این بانوی بزرگ بسیار گفته شده است، گفت: حضرت ام‌البنین (س) در حقیقت الگویی مناسب برای زنان است از همین رو باید گفت که زنان جامعة اسلامی با تأسی بر صفات آن حضرت در میدان حاضر شده و با بردباری و بصیرت حامیان واقعی مبانی اسلام و انقلاب بوده‌اند.
وی اضافه کرد: به دلیل اینکه حضرت ام‌البنین مادر چهار شهید و همسر شهید است روز وفات ایشان را به‌عنوان روز تکریم از مادران و همسران شهدا انتخاب کرده‌اند که بسیار شایسته است.
آیت‌الله فقیهی با اشاره به ولایت‌پذیری این خاندان، عنوان کرد: حضرت ام‌البنین (س) با شناخت؛ ولی زمان خود آن رکن ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری را در حمایت از امام‌زمان خود به‌خوبی نشان داد و این ویژگی را نیز می‌توان در حضرت عباس (ع) در واقعه کربلا دید.
وی خاطرنشان کرد: حضرت ام‌البنین (س) بعد از واقعه عاشورا هم با شجاعت و قدرت و بیان و بصیرت از کربلا سخن گفت و نگذاشت که این حادثه فراموش شود.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/46779
اخبار مرتبط

نظرات شما