در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد؛

سومین یادواره «شهدای بهداری لشکر ۱۷ علی بن ابی‌طالب (ع)»

 دهمین دوره آیین جایزه ملی «شهید دکتر محمدعلی رهنمون» و سومین یادواره «شهدای بهداری دفاع مقدس لشکر ۱۷ علی بن ابی‌طالب (ع)» در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»    رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این مراسم با اشاره به برخی از ویژگی‌های شهدای انقلاب اسلامی گفت: شهدای ما مجاهدان در راه خدا بودند که در مسیر ظرفیت‌سازی و تبعیت از اسلام ناب محمدی قدم برداشتند.

 مصری ارادت به اهل‌بیت علیهم‌السلام و توسل به ائمه را شاخصه بارز شهدای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: شهدای ما با توسل به قرآن و اهل‌بیت گره‌های بسیاری را از پیش پای نظام اسلامی گشودند.

 وی معنویت را یکی دیگر از ویژگی‌های شهدای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: یکی از ابعاد معنویت، ارتباط با خداست و شهدای ما همواره با اتکال به خداوند حرکت می‌کردند.

 وی بر همراهی معنویت در ابعاد مختلف زندگی شهدا تأکید کرد و گفت: شهید سلیمانی به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین شهدای انقلاب اسلامی در تمام شئون زندگی خود عقلانیت و معنویت را همراه هم کرده بود.

 گفتنی است در این مراسم از خانواده معظم شهدا، گروه‌های جهادی برتر و پیشکسوتان بهداری دوران دفاع مقدس تجلیل شد.انتهای پیام/


منبع:صداو سیما
http://qomefarda.ir/47734
اخبار مرتبط

نظرات شما