هر روز با یک شهید؛

ملتی که شهادت برای او سعادت باشد، پیروز است

در وصیت نامه شهید سید یحیی صحرایی می‌خوانید: خداوندا تو را شکر که شربت شهادت، این یگانه راه رسیدن انسان خودت را به من بنده حقیر و گنهکار خود ارزانی داشتی به‌راستی که امام خمینی چه زیبا می‌فرماید: «ملتی که شهادت برای او سعادت باشد، پیروز است.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  شهید سید یحیی صحرایی در اول فروردین‌ماه ۱۳۴۳ در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود.

 وی پس از مجاهدت‌های بی‌وقفه در جبهه‌های جنگ در تاریخ هجدهم اسفندماه ۱۳۶۲، به درجه رفیع شهادت رسید.

 مزار مطهر این شهید والامقام در گلزار شهدای علی بن جعفر استان قم است.

 وصیت نامه شهید سید یحیی صحرایی را می‌خوانید.

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

 یا وَلی المُومِنین یا غایَه امَالِِ العارِفینَ یا غیاثَ المُستغیثین یا حَبیِبَ قُلوبُ الصادِقینَ.

 ای صاحب‌اختیار مؤمنین، ای نهایت آرزوهای عارفین، ای فریادرس فریاد خواهان، ای محبوب دل‌های راست‌گویان.

 الهم اغفرلی الذنوب التی تنزل النعم الهم اغفرلی الذنوب التی تغیر النعم الهم اغفرلی الذنوب التی تحبس الدعا الهم اغفرلی الذنوب التی تقطع الرجا الهم اغفر لی کل ذنب اذنبته و کل خطیئه اخطاتها و بجودک ان تدنینی من قربک

 خدایا برایم گناهانی را که عتاب و سرزنشی را فرود می‌آورد و برایم بیامرز گناهانی را که مانع اجابت دعا می‌شود و برایم بیامرز گناهانی را که امید را قطع می‌کند.

 خدایا برایم بیامرز هر گناهی را که مرتکب شده‌ام. بار خدایا تو را شکر که این نعمت خداپسند خودت را به این چنین انسان گنهکار و ذلیل عطا فرمودی و من تنها راه افتخار و سعادت را شهادت در راه تو دانستم.

 چقدر زیبا و خوب است که با من کمی و زمان کمی به‌وسیله خود اعلاترین و بهترین و پر از زشت‌ترین و پر اوج ترین و زیباترین راه را یافتم و این نیست مگر لطف و عنایت پروردگار نسبت به بنده حقیرش.

 خداوندا تو را شکر که شربت شهادت، این یگانه راه رسیدن انسان خودت را به من بنده حقیر و گنهکار خود ارزانی داشتی به‌راستی که امام خمینی چه زیبا می‌فرماید: «ملتی که شهادت برای او سعادت است پیروز است.»

 خدایا پروردگارا تو خود می‌دانی که ما چقدر مشتاقیم که به شهادت برسیم و شهید شویم و نیز می‌دانی که هدف ما شهادت نیست؛ بلکه پیروزی در راه توست.

پس خداوندا مرا از این همه لطف و عنایت که بسیار دوست‌داشتنی است نصیبم کنی. ان شاءالله (یا سیدی ما سئلک معزتک ان لا یجیب عنک دعائی سوء عملی و معالی)

 ای آقای بزرگ من پس به عزتت سوگند از تو می‌خواهم که بدرفتاری کردارم، دعاهای مرا از اجابت منع نکند، پروردگارا تو خود می‌دانی من مالی ندارم که ببخشم؛ تنها خون ما قابل وجودم بود که برای اسلام دادم که ان شاءالله قبول کنی.

 پروردگارا در آخر زندگی‌ام سخنی با تو دارم.

 پروردگارا ظهور آقایمان حضرت مهدی را (عج) را هرچه زودتر بگردان. پروردگارا رهبر کبیر انقلاب امام خمینی را تا ظهور مهدی (عج) طول عمر عنایت بفرما. پروردگارا روحانیت عزیز را پیروز و سربلند بگردان. پروردگارا جنگ را به نفع مسلمین به پایان برسان.

 پروردگارا قدرتی به حزب‌الله بده که پرچم لا الا اله الله را در تمام دنیا بر فراز کنند. پروردگارا من روی به‌سوی آستان تو آورده‌ام و به‌سوی رحمت تو دست نماز دراز کرده‌ام؛ پس تو را به عزتت سوگند، دعای مرا مستجاب کن و من را به آرزوهایم برسان. پروردگارا باز خدا را شکر که توانستم پا به دانشگاه بگذارم و به کمک و یاری تو خود را بسازم؛ این ساختن بود که من به درجه رفیع شهادت نایل شدم.

 و حال پدر و مادر عزیزم!

 با صبر و استقامت مرا و فقط خدا را شکر کنی که فرزند در راه خدادادی، از خدا برایم بخشش. طلب کن که ان شاءالله خدا اجری بی پایان به شما اعطا فرماید.

 ای مادر عزیز و مهربانم که شب‌ها را تا صبح بیدار ماندی و فرزند را در دامن پاکت پرورش می‌دادی؛ حال مانند زینب باش؛ گریه و زاری نکن که من ناراحت می‌شوم.

 ای خواهر گرامیم که همیشه غم خوار این برادر گنهکار خود بودی؛ همه جا حجاب اسلامی خود را حفظ کن و تمامی خواهران دیگر را ارشاد کن که حجاب شما خواهران گرامی کوبنده‌تر از خون شهدا است.

 ای برادرم حسین و مهدی همیشه به یاد مستمندان باشید و برنامه زندگی خودتان را طوری تنظیم کنید که به جای نشست و برخاست افراد منافق و فرصت طلب با کسانی معاشرت کنید که واقعاً دلسوز این انقلاب اسلامی و روحانیت عزیز و امام خمینی هستند.

 خانواده عزیز خیلی دوست دارم بعد از شهادتم خیلی خیلی شاد باشید و لباس مشکی نپوشید.

 خواهش دارم حدود ۷۰ روزه بدهکارم و حدود چند روزی نماز قضا دارم و از همه برایم بخشش را طلب کنید. تمامی وسایل زندگی‌ام را خودتان تقسیم کنید میان خودتان.

 یکی از اعضای خانواده یا فامیل و یا دوستان و یا کسی از این جمله را می‌خواند هر شب دو رکعت نماز برای طول عمر امام بخواند؛ چون مدتی هست می‌خوانمانتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47816
اخبار مرتبط

نظرات شما