مدرس کارگاه عکاسی رضوی در قم:

هدف کارگاه عکاسی رضوی انتقال حس و حال اماکن متبرکه به مخاطبان است

مدرس کارگاه عکاسی رضوی در قم گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این کارگاه عکاسی انتقال حس و حال اماکن متبرکه شهر قم به مخاطبان عام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری حوزه، محمود عبدالحسینی درباره اهداف مهم کارگاه عکاسی رضوی جشنواره امام (ع) در قم، اظهار کرد: این کارگاه اهداف زیادی را دنبال می‌کند که یکی از اهداف آن ایجاد مصداقی از حرم مطهر امام رضا (ع) است.
وی با بیان اینکه این کارگاه هم اکنون به میزبانی قم در حال برگزاری است، افزود: این کارگاه در شهرهای مهم مذهبی کشور از جمله تهران، شیراز، مشهد و قم پیگیری خواهد شد و پیش‌ازاین در تهران نیز برگزار شده است.
مدرس کارگاه عکاسی رضوی در قم بیان کرد: مستندنگاری از ابنیه تاریخی و مذهبی قم نسبت به شاخصه‌های در نظر گرفته شده برای اماکن متبرکه با دیدگاه هر فرد می‌تواند آثاری را به وجود بیاورد.
عبدالحسینی تصریح کرد: اینکه هر فرد بتواند اثری از نگاه خود تولید کند می‌تواند حس و حال‌های متفاوتی را برای مخاطب به ارمغان بیاورد.
وی ادامه داد: سخن عکاسان با عکس آن‌ها اتفاق می‌افتد و با عکس‌های خود می‌توانند تفکر، اندیشه و جهان‌بینی هر فرد را نسبت به سایر افراد سنجید.
مدرس کارگاه عکاسی رضوی در قم درباره ویژگی‌های یک عکاس خوب خاطرنشان کرد: عکاس خوب باید ویژگی‌های مهمی همچون شناخت دوربین، ارتباط‌گیری با سوژه، تسلط بر تکنیک‌های عکاسی و استفاده بهینه از لوازم عکاسی داشته باشد.
عبدالحسینی ضمن قدردانی از خدمات آستان قدس رضوی برای برگزاری این کارگاه گفت: هماهنگی بسیار خوبی با اماکن متبرکه شهر قم انجام شد و عکاسان با خیالی آسوده به عکاسی در این اماکن پرداختند.
وی درباره تفاوت عکاسی از سوژه‌های مذهبی با سایر شاخه‌های عکاسی اظهار کرد: همیشه حس و حال معنوی در عکاسی تأثیر بسزایی دارد و وقتی عکاسان با استفاده از اتمسفر فضا و انرژی مثبت از فضا متنعم می‌شوند می‌توانند تصاویر عاشقانه‌تری برای حضرت عشق ثبت کنند.
مدرس کارگاه عکاسی رضوی در قم خاطرنشان کرد: انتقال حس و حال معنوی به مخاطبان از مهم‌ترین اهداف عکاسان در ثبت آثار است و این احساس هر چند اندک باید به مخاطب القا شود.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47867
اخبار مرتبط

نظرات شما