مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

روح معماری اسلامی - ایرانی در قم موردتوجه قرار گیرد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه حوزه و حرم روح قم هستند، گفت: در ساخت‌وسازها به روح معماری اسلامی و ایرانی توجه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار نوروزی جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر قم که در دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد، گفت: مردم، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها و حوزه، به محور هستند و اقدامات باید با این محوریت شکل بگیرد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور  با اشاره به اینکه شورا می‌تواند یک جمع تخصصی، شورایی و حوزوی را تشکیل داده و تصمیم بگیرد، مطرح کرد: نباید فعالیت‌ها به‌گونه‌ای باشد که مردم احساس پس رفت داشته باشند.
آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه باید کادرسازی شکل بگیرد، بیان کرد: کادرسازی به این معنا است که به‌تدریج نیرو‌های جوان وارد مجموعه شده و کسب تجربه کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه حوزه و حرم مطهر روح قم هستند، عنوان کرد: اگر به این روح توجهی نشود، هویت شهر قم از بین می‌رود.
آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه سرمایه عظیمی برای جذب زائر در قم وجود دارد، تصریح کرد: امروز تقریباً هیچ کشوری وجود ندارد که تحصیل کننده‌ای در قم نداشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید از فرصت جذب سرمایه استفاده بهتری شود، عنوان کرد: حوزه هم در این موضوع می‌تواند همکاری‌هایی با مجموعه مدیریت شهری داشته باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه باید به معماری توجه بیش‌تری شود، تصریح کرد: باید در ساخت‌وسازها به روح معماری اسلامی و ایرانی توجه شود.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48161
اخبار مرتبط

نظرات شما