مسئول ستاد بازسازی و توسعه عتبات قم بیان کرد:

درج نام خیران در پشت کاشی‌های حرم امام حسین (ع)

مسئول ستاد بازسازی و توسعه عتبات‌عالیات استان قم گفت: شهروندان قمی می‌توانند در قالب پویش «کاشی حرم» در طرح بازسازی صحن حضرت زینب (س) در کربلا سهیم شوند و نام خود را پشت کاشی‌ها درج کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری مهر، رضا حافظی اظهار کرد: ستاد توسعه و بازسازی عتبات‌عالیات با پشتوانه کمک‌های مردمی و نذر محبان اهل‌بیت (ع) مسئولیت اجرای حدود ۲۰۰ پروژه در کشور عراق را دارد که از این تعداد ۱۷۴ طرح به اتمام رسیده و حدود ۲۸ مورد در دست اجراست.
مسئول ستاد بازسازی و توسعه عتبات‌عالیات استان قم بیان کرد: طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) مهم‌ترین پروژه‌ای است که به اتمام رسید.
وی ابراز کرد: مهم‌ترین پروژه در حال ساخت فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) مزین بنام صحن و شبستان حضرت زینب (س) در کربلا می‌باشد.
حافظی عنوان کرد: به‌تازگی پویش «کاشی حرم» آغاز شده و در حال اجرا می‌باشد ضمن اینکه هم‌وطنان می‌توانند با نذر ۲۰۰ هزار تومان در فیض توسعه حرم امام حسین (ع) مشارکت کنند و نام آن‌ها بر پشت کاشی‌ها نوشته و در صحن حضرت زینب (س) نصب می‌شود.
مسئول ستاد بازسازی و توسعه عتبات‌عالیات استان قم اضافه کرد: پویش کاشی حرم و نوشتن نام متبرعین پشت کاشی‌های حرم امام حسین (ع) از دی‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تاکنون ۸۰۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: شهروندان برای شرکت در پویش «کاشی حرم» می‌توانند به آدرس اینترنتی https://atabat.org و یا به دفتر ستاد عتبات‌عالیات استان قم واقع در خیابان مصلی جنوبی، نبش کوچه ۱۸ مراجعه کنند.
حافظی خاطرنشان کرد: در بازسازی و توسعه عتبات بسیاری از بانوان طلاهایشان را اهدا کرده‌اند و اکثر این طلاها صرف ساخت گنبدها، ضریح، درب و… در عتبات می‌شود.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48225
اخبار مرتبط

نظرات شما