در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی؛

۱۸ هزار جلد کتاب رایگان در قم توزیع شد

رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به فعالیت‌های این اداره در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، گفت: در سال گذشته ۱۸ هزار جلد کتاب در استان قم به‌صورت رایگان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از ایبنا، روح‌الله کریمی، رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، اظهار کرد: باهدف بالابردن سطح آگاهی جامعه و تجهیز کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی اقدام به توزیع کتاب رایگان کردیم.
وی تصریح کرد: در همین راستا در سال گذشته بیش از ۱۸ هزار جلد کتاب در سطح مراکز فرهنگی، مدارس، مساجد استان قم توزیع شده است.
کریمی اضافه کرد: باتوجه‌به درخواست سازمان‌ها و نهادها مبنی بر تجهیز کتابخانه‌هایشان، این کتاب‌ها به‌صورت رایگان اهدا شده است.
رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به صدور مجوز کتاب در سال ۱۴۰۲ یادآور شد: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۵۵ عنوان مجوز در استان قم صادر شده است و از این تعداد یک هزار و ۶۰۶ مجوز به کتاب کودک اختصاص‌داده‌شده است.
کریمی یادآور شد: استان قم جزو استان‌های پیش‌گام در صادرات کتاب است و سال گذشته یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۹۸۴ جلد کتاب از استان قم به کشورهای مختلف صادر شده است.
رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به نمایشگاه کتاب دین که در سال‌های گذشته در استان قم برگزار می‌شد، بیان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب دین از جمله برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم است و ما پیگیر برگزاری این نمایشگاه هستیم.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48375
اخبار مرتبط

نظرات شما