رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قم خبر داد:

برگزاری اولین کنفرانس ملی مهارت ایران

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم از برگزاری اولین کنفرانس ملی مهارت ایران در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» دکتر فاضلی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم عنوان کرد: امروزه توسعه و رونق اقتصادی با محور افزایش توانمندسازی مهارتی و مشارکت جوانان در تولید و ثروت‌آفرینی از نیازها و مهمات حل مشکلات است.

در گام دوم انقلاب بی شک، گسترش نهضت توسعه آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی نیروی انسانی در سطح آموزش عالی و جامعه راهگشا و زمینه‌ساز اشتغال برای جوانان خواهد بود.

 یکی از مهمترین دستاوردهای دانشگاه فنی و حرفه ای رویکرد تلفیق دانش و مهارت برای تبدیل دانایی به توانایی نسل جوان بوده است چرا که آموزش­های مهارتی و نافع بودن آموزش‌محور، یک استراتژی مهم در همه دنیا به خصوص کشورهای پیشرفته گشته است.

بهره‌مندی از توانایی‌های جوانان و مردم و منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید با مشارکت مردم قطعاً نگاه جدی به مقوله‌های مهارت‌آموزی و توانمندسازی را ضروری می‌سازد.
ازاین‌رو دانشگاه فنی و حرفه‌ای به‌عنوان بزرگ‌ترین سازه مهارتی کشور اقدام به برگزاری  اولین کنفرانس با موضوع مهارت از ابعاد مختلف در کشور نموده است.
این کنفرانس طی روزهای سوم و چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما و با حضور مسئولین و مقامات عالی‌رتبه کشوری، متخصصان و استادان حوزه مهارت، صنعتگران و کلیه ذی‌نفعان و بازیگران عرصه مهارت کشور برگزار خواهد شد.

دکتر فاضلی تصریح کرد: کنفرانس مذکور حاوی برنامه‌های علمی متنوعی شامل برگزاری سخنرانی‌های کلیدی، میزگردهای تخصصی و ارائه مقالات علمی و کارگاه‌های آموزشی است که پیرامون حوزه مهارت و از منظر حکمرانی آموزش عالی مهارتی به‌صورت علمی ـ تخصصی برنامه‌ریزی شده است.

 در این کنفرانس پنج محور اصلی شامل حکمرانی آموزش عالی مهارتی، آینده مشاغل و مشاغل آینده، مهارت‌آموزی و برنامه هفتم توسعه، نقش بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مطالعه تطبیقی جایگاه آموزش‌های مهارتی در ایران و جهان مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48390
اخبار مرتبط

نظرات شما