هر روز با یک شهید؛

قیامت باید جوابگوی خون شهدا باشید

در وصیت نامه شهید مدافع حرم «سجاد روشنایی» آمده است: ای یاران دیروز و آشنایان غریبه شده به گوش باشید که فردای قیامت باید جوابگوی خون شهدا و امام شهدا باشید. در ادامه فرازی از وصیتنامه شهید را می خوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»شهید «سید سجاد روشنایی» در شهریورماه ۱۳۵۷ در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. پدرش کشاورز بود و بعدها در اداره جهاد کشاورزی مشغول شد و مادر خانه‌دار بود. او پس گذراندن دوران تحصیل، لباس سبز پاسداری را به تن‌پوشید. او از همان نخستین روزهای زندگی مشترکش با آمنه محمدی، به همسرش می‌گفت که بزرگ‌ترین آرزویش، شهادت است و از همسرش می‌خواست تا برای رسیدن به این آرزویش، او را پس از نمازهایش، دعا کند. وی در محل کار نظامی خود هم به فکر مهربانی‌کردن به همکارانش بود و ازاین‌رو، مدیریت عاملی تعاونی مسکن تیپ ۲ اباعبدالله (ع) لشکر را پذیرفته بود تا در این راه هم خدمتی به همکارانش کرده باشد.

 او به سوریه به مدت ۴۳ روز اعزام شد؛ قبل از رفتنش به سوریه، ابتدا به محل کارش رفت و همه وسائل خود را به منزل منتقل کرد امری که البته سبب تعجب همسرش هم شد و سرانجام در عملیات شکست محاصره شهرهای نبل و الزهرا (س) در سوریه در انتهای سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید.

 فرازی از وصیت‌نامه شهید سجاد روشنایی را می‌خوانید...

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

 «وَ جَعَلْناهُمْ أَئِمَّةً یَهْدُونَ بِأَمْرِنا وَ أَوْحَیْنا إِلَیْهِمْ فِعْلَ الْخَیْراتِ وَ إِقامَ الصَّلاةِ وَ إیتاءَ الزَّکاةِ وَ کانُوا لَنا عابِدینَ»

 امروز که روز اعزام بود مقداری هیجان و تردید در دلم بود به همین دلیل خواستم از قران مددی بگیرم در دلم توسل به آقا امام‌زمان عجل‌الله نمودم و این آیه آمد. از خواندن این آیه پشتم لرزید و اشک از چشمانم سرازیر گشت. چون من خود را هرگز لایق این آیه نمی‌دانم؛ اما دلم قرص و محکم‌تر از گذشته گردید. انشا الله که فردای قیامت که در خون خود غوطه و در محشر محشور گردم. باشد تا شرمنده آقا امام‌زمان عجل‌الله و رهبر عزیزتر از جانم امام خامنه ای عزیز نباشم. اما برادران و خواهران گرامی من، بدانید که من به اختیار و داوطلبانه به جنگ با دشمنان اسلام رفته‌ام. این جنگ، جنگ کفر با اسلام عزیز است و تا روزی که خداوند به بندگان صالحش وعده داده است ادامه خواهد داشت. این زندگی چند روز دنیا که عموماً با غفلت و گناه و شهوات آلوده است ارزشی ندارد که انسان خود را مشغول به آن سازد.
 در این زمانه که دنیای زر و زور و تزویر برای سیاه نمودن چهره اسلام عزیز و رحمانی و ناب محمدی دست‌به‌دست هم داده‌اند، بر ما فرزندان سید علی خامنه ای تکلیف است که جان ناقابل خود را فدای این اسلام عزیز کنیم، تا بلکه با جان ناقابل خود بتوانیم برای اسلام عزیز، ذره‌ای خدمت کنیم و اما سخنی با کسانی که با رهبر عزیزمان فاصله گرفته‌اند و های ای یاران دیروز و آشنایان غریبه شده به گوش باشید که فردای قیامت باید جوابگوی خون شهدا و امام شهدا باشید؛ مگر نشنیده‌اید که امام خمینی رحمت‌الله علیه آن معمار کبیر انقلاب فرمود چه من در میان شما باشم و نباشم نگذارید این انقلاب و کشور در دست نااهلان بیفتد؟ به خود بیایید و توبه کنید، باشد که رستگار شوید.

 آخرین درخواست حقیر این است که سلامم را به آقا و رهبرم برسانید و بگویید که این سرباز کوچک خود را در نماز شب‌هایش دعا نماید، تا بلکه خداوند به‌واسطه دعای ایشان از سر تقصیرات و گناهان من درگذرد.

 والسلام علیک و رحمت‌الله و برکاته

 بنده روسیاه و گناهکار خدا - سید سجاد روشنایی

 ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ - ۷:۳۰ صبح مقر گردان سومانتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48409
اخبار مرتبط

نظرات شما