در بازدید از کتابخانه مرکزی قم تأکید شد؛

ضرورت حل مشکل کمبود سرانه کتابخانه‌های عمومی قم

در بازدید منتخبان مردم قم در مجلس شورای از کتابخانه مرکزی شهر قم بر ضرورت حل مشکل کمبود سرانه کتابخانه‌های عمومی قم تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت‌الاسلام قاسم روان‌بخش و محمد منان رئیسی، نمایندگان منتخب مردم قم، جعفرآباد و کهک در مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم از بخش‌های مختلف و خدمات و فعالیت‌های کتابخانه مرکزی قم بازدید کردند.
محمد منان رئیسی با اشاره به آمار‌های ارائه شده و استاندارد‌های کتابخانه‌های عمومی کشور، فقر سرانه کتابخانه‌های در استان قم شدید عنوان کرد و افزود: متأسفانه کتابخانه‌های زیادی اعم از حوزوی، دانشگاهی و غیره در استان وجود دارد که به عموم مردم خدمات ارائه نمی‌کنند.
وی افزود: خواهشی که از مسئولین محترم این مراکز و کتابخانه‌ها دارم این است که با در اختیار قراردادن این کتابخانه‌ها در جهت استفاده عموم مردم، وضعیت فرهنگی استان را بهبود بخشیده و در نهایت مسیر را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هموار کنند.
حجت‌الاسلام قاسم روان‌بخش نیز با بیان اینکه جهش تولید، صرفاً در صنعت نیست گفت: عرصه مهم فرهنگ و کتاب نیز باید با تولید کتاب‌های خوب اعم از الکترونیکی، چاپی و صوتی با مشارکت مردم با جهش همراه شود و کتاب خوب در اختیار مردم قرار گیرد.
وی افزود: یکی از برکات سفر رهبر معظم انقلاب به استان قم و بسیاری از کتابخانه‌ها، ایجاد کتابخانه‌های عمومی بود و امیدواریم نقص‌های این کتابخانه نیز به‌زودی به همت مسئولین برطرف شده و این کتابخانه به‌عنوان یکی از برترین کتابخانه‌های عمومی کشور به مردم فرهنگ‌دوست قم ارائه خدمت کند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48458
اخبار مرتبط

نظرات شما