خطر بیخ گوش دیوار و شیپور ؛

سکوها با طرح وزارت راه همراهی نمی‌کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که دیوار و شیپور با طرح مقابله با سوداگری بازار مسکن همراه نیستند گفت: در صورت عدم همراهی، باید مانع فعالیت این دو سایت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» اقبال شاکری در خصوص هشدار وزارت راه و شهرسازی به سایت‌های دیوار و شیپور، اظهار کرد: از مدت‌ها قبل با وزارت راه و شهرسازی اقدامات خوبی برای مقابله با سوداگران بازار مسکن هماهنگ شده است.

وی ادامه داد: یکی از سوداگران بازار مسکن و مافیای این حوزه، افزایش قیمت جعلی مسکن با ارائه اطلاعات غلط در سکوهای اینترنتی است. اینها به‌صورت جعلی اطلاعاتی را از ملک، مالک و. ارائه می‌دهند تا قیمت‌ها را افزایش دهند تا املاک خودشان را بفروشند.

 وی افزود: وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تمام آگهی‌های مسکن که در هر پلتفرمی منتشر می‌شود حتماً باید با سامانه املاک و اسکان ارتباط داشته باشد و کد مخصوص از این سامانه دریافت کنند. براین‌اساس با انتشار آگهی، یک کد رنگی مبنی بر تأییدیه سامانه املاک را صادر می‌شود.

 وی با بیان این‌که هنوز دیوار و شیپور با وزارت راه و شهرسازی همراهی نکرده‌اند، تأکید کرد: در صورت عدم همراهی، باید مانع فعالیت این دو سایت شد.

 عضو کمیسیون عمران مجلس درباره مزیت‌های احراز هویت مالک یا موجر در سکوهای ارائه‌کننده آگهی‌های مسکن، اظهار کرد: با این کار جلوی آگهی جعلی قیمت ساز گرفته می‌شود؛ بنابراین در آگهی‌های اجاره حتماً باید از طریق سامانه املاک و اسکان احراز شود، نه از طریق آگهی.

 شاکری یادآور شد: شورای نگهبان یک اشکال جزئی به طرح ساماندهی بازار اجاره و مسکن گرفته که امروز یا فردا آن را در صحن مطرح بررسی می‌کنیم. امیدواریم امسال این طرح تصویب، تبدیل به قانون و در بازار مسکن اجرا شود.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/48585
اخبار مرتبط

نظرات شما