طی مراسمی؛

از ۱۰ استاد سرآمد آموزشی دانشگاه قم تجلیل شد

در مراسمی از ۱۰ استاد سرآمد آموزشی سال ۱۴۰۲ دانشگاه قم با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از ۱۰ استاد سرآمد آموزشی سال ۱۴۰۲ دانشگاه قم در سالن اجتماعات شیخ مفید دانشگاه قم با حضور استادان این دانشگاه برگزار شد، دانشگاه قم را یکی از دانشگاه‌های خوب کشور از منظر علمی و فرهنگی بیان کرد و افزود: از طریق دانش می‌توان فرصت‌های جدیدی ایجاد کرد مثل فرصتی که در عملیات وعده صادق به‌روشنی نمایان شد چرا که وعده صادق همچون شرایط کرونا وضعیتی بود که از سوی جامعه علمی و دانشگاهی خلق شد.

وی افزود: در اعتراضات سال ۱۴۰۱ که شرایط خاصی ایجاد شد هیچگاه ندیدیم پلیس به حریم دانشگاه و دانشجو وارد شود چرا که ما معتقدیم دانشجو قدرت نقد دارد، اما آنچه امروز در دانشگاه‌های آمریکا و اروپا دیده می‌شود رفتار دوگانه قدرت‌های مدعی آزادی بیان و حقوق بشر است که اعتراض به حق وجدان‌های بیدار دانشجویان در برابر نسل‌کشی را بر نمی‌تابد.
رئیس دانشگاه قم هم در این مراسم با ارائه عملکردی از اقدامات یک سال اخیر این دانشگاه گفت: هرچند شرایط فعلی مناسب نیست، اما تلاش داریم در آینده جز ۱۵ دانشگاه برتر کشور باشیم.
حجت‌الاسلام دکتر احمد حسین شریفی با بیان اینکه تا قبل از سال ۱۴۰۲ تنها ۱۰ واحد خوابگاه متأهلی در دانشگاه داشتیم افزود: تنها در مدت یک سال، ۴۰ واحد خوابگاه متأهلی در دانشگاه ساخته شد و ۱۵۰ واحد هم در حال ساخت است.
وی از الحاق ۲۵ هکتار زمین در شهر جعفرآباد برای دانشگاه قم باهدف ایجاد دانشکده صنایع غذا و امور دامی در آینده نزدیک خبر داد.
شفافیت آیین‌نامه استخدامی، متناسب‌سازی آیین‌نامه ارتقا اعضای هیأت علمی متناسب با رشته‌ها، پیگیری ۳۰ درصد افزایش حقوق و واگذاری زمین به استادان از جمله مطالباتی بود که از سوی آقای مهرآوران عضو هیأت علمی دانشگاه قم در این مراسم مطرح شد.
سالن اجتماعات حکمت، واقع در سازمان مرکزی دانشگاه و بلوار آیت‌الله مصباح مزدی یزدی هم امروز در دانشگاه قم به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48686
اخبار مرتبط

نظرات شما