مدیرکل حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد:

آغاز پذیرش مقاطع تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران

مدیرکل سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران از آغاز پذیرش مقاطع تکمیلی (سطح ۳ و ۴) هم‌زمان در سراسر کشور از ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری حوزه، مریم بابایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص پذیرش داوطلبان متقاضی شرکت در مقطع عالی (سطح ۳) عنوان کرد: در این مقطع، ۱۷ رشته داریم که از جمله می‌توان به تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، تاریخ اسلام، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، تبلیغ با گرایش حج، کلام با گرایش تقریب مذاهب اسلامی، فلسفه اسلامی، مدرسی ادبیات عربی، اخلاق و تربیت اسلامی، مطالعات اسلامی زنان، مشاوره زنان با رویکرد اسلامی و تربیت دینی کودک و نوجوان و علوم و معارف حدیث شیعه، تاریخ و سیره اهل‌بیت (ع) اشاره کرد.
وی با بیان اینکه ۱۵۰ رشته محل در ۹۰ مدرسه علمیه عالی در سراسر کشور پذیرش داریم، اظهار کرد: سه رشته تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و تاریخ اسلام در مقطع عالی (سطح سه) علاوه بر شیوه حضوری، به‌صورت غیرحضوری نیز ارائه می‌شود.
مدیرکل سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: در مقطع تخصصی (سطح چهار) در ۶ رشته تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی، علوم و معارف قرآن و تاریخ و سیره پیامبر اعظم (ص) در ۵۰ رشته محل در ۳۰ مدرسه علمیه تخصصی در سراسر کشور پذیرش داریم.
بابایی با بیان اینکه سنجش داوطلبان مقاطع تکمیلی از طریق آزمون ورودی، مصاحبه علمی و استعلام از مراجع ذی‌صلاح انجام خواهد شد، تصریح کرد: ظرفیت پذیرش سال تحصیلی ۱۴۰۴_۱۴۰۳ در مقطع عالی (سطح ۳) بیش از ۳ هزار نفر و در مقطع تخصصی (سطح ۴) بیش از ۵۰۰ نفر است.
شایان‌ذکر است؛ آزمون ورودی مقاطع تکمیلی در ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۳ به‌صورت هماهنگ در مراکز آزمون سراسر کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48691
اخبار مرتبط

نظرات شما