مدیرکل نوسازی مدارس قم:

۲۱ درصد مدارس قم نیازمند تخریب و بازسازی است

مدیرکل نوسازی مدارس قم گفت: هم اینک حدود ۲۱ درصد مدارس این استان نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا احمدرضا اجتهادی افزود: این مدارس باتوجه‌به آیین‌نامه و دستورالعمل‌هایی که به لحاظ سازه‌ای وجود دارد، در لیست تخریب و بازسازی قرار گرفته است، وگرنه مدارس مشکلی ندارند و در حال استفاده هستند.
وی اضافه کرد: اغلب مدارسی که مشکلات جزئی یا سازه‌ای داشته باشند، از سوی نواحی آموزش‌وپرورش معرفی می‌شوند و اداره کل نوسازی نیز عملیات تخریب و بازسازی مدارس را پیگیری می‌کند.
وی ادامه داد: سال گذشته سه مدرسه از جمله هنرستان امام رضا (ع) در منطقه ۱۵ خرداد و مدرسه حاجیه‌خانم راقش در منطقه قلعه کامکار تخریب و بازسازی شدند.
به گفته اجتهادی، امسال نیز چند مدرسه‌ای که در سطح استان از لحاظ سازه‌ای مشکل دارد، تخریب و بازسازی خواهد شد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۶ فضای آموزشی توسط خیران مدرسه‌ساز در این استان ساخته و به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: این تعداد فضای آموزشی شامل ۲۴۰ کلاس درس با زیربنای ۴۴ هزار و ۹۵۰ مترمربع است که در اختیار دانش‌آموزان استان قم قرار گرفته است.
اجتهادی اضافه کرد: سال گذشته کلنگ‌زنی پنج پروژه جدید نیز به انجام رسید که در حال ساخت است.
۵۶ درصد دانش‌آموزان استان قم در مقطع ابتدایی، ۲۲درصد متوسطه اول، ۱۱ درصد متوسطه دوم، سه درصد فنی حرفه‌ای، چهار درصد کاردانش، چهار درصد پیش‌دبستانی و یک درصد در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند.
۹۵ درصد دانش‌آموزان این استان در شهر و پنج درصد در روستا تحصیل می‌کنند. ۵۰.۴ درصد دانش‌آموزان پسر و ۴۹.۶ نیز دختر هستند تعداد معلمان دوره ابتدایی در این استان ۶ هزار و ۳۷۸ نفر و تعداد معلمان دوره متوسطه اول و دوم نیز سه هزار و ۴۲۹ نفر است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48760
اخبار مرتبط

نظرات شما