استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد؛

امتیازات زیارت حضرت معصومه(س) نسبت به سایر امام‌زادگان

استاد حوزه علمیه قم گفت: زیارت حضرت معصومه (س) امتیازاتی دارد از جمله اینکه برای زیارت ایشان اذن ورود و آداب زیارت از طرف امام معصوم بیان و زیارت ایشان به‌مثابه زیارت همه معصومین (ع) تلقی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از روابط‌عمومی آستان مقدس حضرت معصومه (س)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی روز یکشنبه در آیین خطبه خوانی ۲ هزار خادم بانو در حرم حضرت معصومه به مناسبت ایام دهه کرامت با بیان اینکه اگر خداوند امتیازی به عباد داده است بر مبنای نص صریح قرآن بر اساس تقوا بوده است، گفت: در وادی سلوک الی الله هیچ فرقی بین زن و مرد وجود ندارد و زمینه و بستر تعالی و کمال برای همه آماده شده است.
وی با بیان اینکه خداوند امتیازاتی را به حضرت معصومه (س) داده است که بر اساس روایات برای معصومین اثبات شده است گفت: خداوند شأن ولایی و تکوینی و شأن اجتماعی و تاریخی به معصومین عنایت کرده است که بر اساس مستندات روایی حضرت معصومه (س) از هر سه شأن برخوردار هستند.
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت به ویژگی‌هایی که حضرت معصومه (س) مستند به روایات از آن برخوردار هستند اشاره و ابراز کرد: زیارت‌نامه امام معصوم را امام معصوم بعد انشا می‌کند؛ ولی اگر یک زیارت‌نامه توسط امام معصوم برای امامزاده بیان شود کاشف از شأن و منزلت بالای او است.
وی گفت: در میان تمام امامزادگان فقط سه امام زاده هستند که از معصوم زیارت‌نامه دارند، اول حضرت اباالفضل‌العباس (ع)، دوم حضرت علی‌اکبر (ع) و سوم حضرت معصومه (س) که این زیارت‌نامه را علی بن موسی‌الرضا (ع) برای حضرت انشا فرمودند.
مؤمنی با بیان اینکه زیارت یک امر مستحبی است که ثمره آن یک امر وجوبی از طرف خداوند است گفت: در همه روایاتی که ما را به زیارت حضرت معصومه تشویق کرده‌اند ثمره آن وجوب را ورود به بهشت بیان کرده‌اند.
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر اینکه حضرت معصومه (س) دارای مقام شفاعت هستند، افزود: امام صادق (ع) به‌صراحت فرمودند شیعیان من به شفاعت این بانو جمیعاً وارد بهشت می‌شوند؛ بنابراین کسی که در قیامت دارای مقام شفاعت است یقیناً در دنیا نیز از این مقام برخوردار است.
وی با بیان اینکه حرم حضرت معصومه (س) حرم همه ائمه معصوم است گفت: این مسئله نیز هم در روایات تصریح شده است و هم در زیارت‌نامه حضرت قابل‌مشاهده است که ما در این زیارت‌نامه معصومین را باحالت حاضر خطاب می‌کنیم.
آیین خطبه خوانی ویژه بانوان با حضور ۲ هزار نفر از بانوان خادم حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران و امام‌زادگان موسی مبرقع، سید علی و سید معصوم علیهم‌السلام امروز در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48772
اخبار مرتبط

نظرات شما