در جریان بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب رخ داد؛

هدیه رهبر انقلاب به نویسنده کتاب «مرد ابدی»

معصومه سپهری نویسنده کتاب «مرد ابدی» در جریان بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب تهران تسبیحی را خدمت رهبر انقلاب تقدیم کرد، ‌ رهبری نیز تسبیح خود را به نویسنده کتاب هدیه دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ رهبر انقلاب صبح امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه، رهبر معظم انقلاب، از سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند. رهبر انقلاب در بخشی از این بازدید از غرفه انتشارات شهید کاظمی نیز بازدید کردند. در جریان این بازدید معصومه سپهری نویسنده کتاب «مرد ابدی» ضمن معرفی این کتاب توضیحاتی درباره روند نگارش و انتشار کتاب خدمت رهبر انقلاب ارائه کرد.
سپهری در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: ‌ پس از حضور رهبر انقلاب در غرفه انتشارات شهید کاظمی‌ و صحبت‌هایی که با ناشر محترم داشتند، به سمت ما تشریف آوردند. آقای مختار پور بنده را معرفی کردند و آثار قبلی من «لشکر خوبان» و «نورالدین پسر ایران» را یادآوری کرد که  حضرت آقا به‌خوبی این دو کتاب را می‌شناختند.
وی ادامه داد: پس از آن آقای خلیلی مدیر انتشارات شهید کاظمی که جلد دوم کتاب «مرد ابدی» را در دست داشتند، کتاب «مرد ابدی» را نشان دادند. رهبری فرمودند، ‌ همین یک جلد است؟ آقای خیلی به من اشاره کردند که خودم توضیح بدهم. من عرض کردم، ‌ این کتاب مجموعه ۳ جلدی است که نزدیک به ۱۲ سال کار پژوهش و نگارش آن جریان داشته است و با ۱۸۰ نفر گفت‌وگو کردیم. آقا با تأمل فرمودند، تحقیقات را خودتان انجام دادید؟ گفتم بله اکثرش را خودم انجام داده‌ام و در جریان این کار، با خانواده محترم طهرانی مقدم، همسر و فرزندان شهید، ‌ دوستان شهید، رزمندگان و دانشمندان موشکی و خانواده‌های شهدایی که همراه شهید طهرانی مقدم به شهادت رسیدند، ‌ گفت‌وگوهای خوبی انجام شد.
سپهری ادامه داد: ‌ حضرت آقا لطف کردند و همان جلد دوم کتاب را نگاه فرمودند و احساس کردم از چنین کارهایی راضی‌اند. باتوجه‌به اینکه کتاب سه روز پیش، منتشر شده است، ‌ احساس کردم  حضرت آقا برای اولین‌بار کتاب را دیدند. سپس آقای مختار پور به خواهر عزیزم خانم غفار حدادی که پیش‌ازاین کتاب خط مقدم را برای شهید طهرانی مقدم تألیف کرده‌ بودند، ‌ اشاره کردند. آقا کاملاً این کتاب را هم به یاد داشتند و به سخنان خانم حدادی درباره آثار جدیدشان گوش دادند.
نویسنده کتاب «مرد ابدی» افزود: عید فطر امسال به زیارت قم مقدسه مشرف بودیم. مدتی پیش همسر یکی از شهدای همراه حاج حسن، خواب عجیبی دیده بود که ربطی با شهید طهرانی مقدم و تسبیح داشت. کلاً چندین سال است، تسبیح و ذکر جزو مهمات زندگی ما شده بود. خواستم تسبیحی برای آن همسر شهید هدیه بگیرم. خواهرم نیز تسبیحی برای من گرفت که عهد کردم همیشه این تسبیح همراهم باشد و از کیفم خارجش نکنم.
وی افزود: ‌ در طول یک ماه گذشته، برای اینکه این کتاب به سرانجام برسد و منتشر شود، ‌ روزهای بسیار سخت و کار شبانه‌روزی داشتیم و من هر جا امکان داشت، در تاکسی، در فاصله استراحت‌ها، در بین جلسات مدام با آن صلوات می‌گفتم و هر قدر می‌توانستم صلوات خاصه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها که از زمان آشنایی و انس با حاج حسن آقا، برکات زیادی از آن دیده بودم و گویی سختی‌ها را بر من آسان می‌کرد‌، ‌ می‌گفتم. امروز، زمانی که احساس کردم رهبری قصد دارند تشریف ببرند و بازدیدشان از غرفه روبه‌اتمام است، ‌ عرض کردم، آقا! گره‌های کار حاج حسن با صلوات حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها  گشوده می‌شد و من در ماه گذشته با این تسبیح مدام این صلوات را به نیابت از شهید می‌خواندم. اجازه می‌دهید این تسبیح را به شما هدیه کنم. آقا بله گفتند و دست چپ خود را  گشودند. من آن "تسبیح ساده‌ خوشبخت" را که از قم آمد و با چاپ کتاب در شهر مقدس قم و در شب میلاد حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها خیلی برایم عزیزتر شد، در دست آقا قرار دادم. آقا بلافاصله بعد از اینکه تسبیح را در جیب لباسشان گذاشتند، ‌ لطفشان را بر بنده تمام کردند و فرمودند: «بیایید من هم تسبیح خودم را به شما بدهم‌». امروز، لطف آقا، نعمت انس با «مرد ابدی» را بر من حقیر، تمام کرد... الحمدلله

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48782
اخبار مرتبط

نظرات شما