هر روز با یک شهید؛

شهید اصغر اسلامی؛ مظلومانه شهید و به خاک سپرده شد

در زندگی‌نامه شهید اصغر اسلامی از شهدای انقلاب می‌خوانید: بسیار مظلومانه شهید شد و پیکر پاکش را در قبرستان بقیع مظلومانه به خاک سپردند، مأموران نظامی حتی نگذاشتند مردم جنازه اصغر اسلامی را تشییع کنند و برای آن مجلس ختمی برگزار کنند، نه‌تنها شهید اصغر اسلامی این چنین بود؛ بلکه تمام شهیدان انقلاب این

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»   شهید اصغر اسلامی در سال ۱۳۳۶ در یکی از روستاهای همدان در یک خانواده کشاورز دیده به جهان گشود. او خواندن و نوشتن را در مکتب‌خانه روستا آموخت و چون بزرگ‌ترین پسر آن خانواده زحمت‌کش بود، در ۹ سالگی در کارهای پدرش به او کمک می‌کرد.

 وی سرانجام فعالیتش را همان‌طور با علاقه بیشتر به انقلاب ادامه می‌داد تا این که در چهاردهم محرم سال ۱۳۵۷ در تظاهرات روز جمعه در میدان آستانه قم، به دست دژخیمان شاه معدوم به درجه رفیع شهادت نائل آمد. در ادامه زندگی‌نامه این شهید والامقام را می‌خوانید.

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

 با نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی و با سلام و درود بر رزمندگان غیور اسلام.

 شهید عزیز چون وضع زندگی خانواده شهید اصغر اسلامی از نظر مادی بد بود، او از ۱۵ سالگی به تهران مراجعت کرد تا بتواند از این طریق زندگی خود را سروسامان بدهد.

 وی بسیار زحمت‌کش بود تا چند سالی در تهران مشغول کار بود؛ اما از وضع تهران هم رضایت نداشت. او همیشه می‌گفت محیط تهران بسیار بد است؛ بالاخره اصغر بعد از چند سال ازدواج کرد و بعد از ازدواج از تهران به شهر قم مراجعت کرد تا در قم بتواند زندگی آرام و آبرومندانه‌تری برای خود تشکیل دهد.

 شهید اصغر اسلامی به شهر قم آمد و زندگی راحتی را برای خود تشکیل داد تا این که در سال ۱۳۵۶، حکومت وقت با درج مقاله توهین‌آمیز نسبت به امام در روزنامه اطلاعات خشم مردم مسلمان را برانگیخت، از آن به بعد تظاهرات و راهپیمایی شروع شد، شهید از همان روزهای اول در تظاهرات شرکت می‌کرد و اعلامیه و نوار سخنان امام را پخش می‌کرد.

 مغازه شهید اصغر اسلامی اکثر اوقات تعطیل بود، شب‌ها همیشه دیروقت با مقداری اعلامیه به خانه می‌آمد، او دیگر اصغر همیشگی نبود و دل از زندگی بریده بود.

 پدر و مادر اصغر به او می‌گفتند کمتر خودت را به خطر بینداز، مگر نمی‌بینی که مردم را بی‌رحمانه می‌کشند و او در جواب می‌گفت: لبیک به ندای امام بر هر مسلمان واجب است، مگر ما نیستیم که همیشه می‌گوییم ای‌کاش در زمان امام حسین (ع) بودیم و امام را یاری می‌کردیم. خب حالا فرصت به‌دست‌آمده است، حالا ما باید از اسلام دفاع کنیم.

 شهید اصغر بسیار مظلومانه شهید شد و پیکر پاکش را در قبرستان بقیع مظلومانه به خاک سپردند، مأموران نظامی حتی نگذاشتند مردم جنازه اصغر اسلامی را تشییع کنند و برای آن مجلس ختمی برگزار کنند، نه‌تنها شهید اصغر اسلامی این چنین بود؛ بلکه تمام شهیدان انقلاب این چنین مظلوم بودند.

 حکومت پرقدرت شیطانی پهلوی ازهم‌پاشیده شد، آنان رفتند و خواهند رفت و آنچه می‌ماند هدف خون شهیدان است.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/49186
اخبار مرتبط

نظرات شما