عضو مجلس خبرگان رهبری:

اصحاب سیدالشهدا (ع) بی‌اعتنا به حیات‌الدنیا خود را به کربلا رساندند  

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اصحاب سیدالشهدا (ع) بی‌اعتنا به حیات الدنیا خود را به کربلا رساندند و انسان باید اهل سبقت در اعمال خیر باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله محمدمهدی میرباقری شامگاه دوشنبه در مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علی‌ها گفت: عده‌ای قبل از فتح در کنار پیامبر اسلام مال و جان خود را هزینه کردند که مقام این افراد با کسانی که پس از فتح به پیامبر می‌پیوندند فرق دارد.

 استاد حوزه علمیه قم گفت: بر سر راه هزینه‌کردن انسان از مال و جان در مسیر پیامبر اسلام فتنه‌ای وجود دارد که انسان باید از میان این حیات الدنیا عبور کند و بی‌اعتنا به جلوه‌های دنیا باشد چرا که این زینت‌ها انسان را به سمت خود می‌کشد.

 آیت‌الله میرباقری بیان کرد: خداوند در قرآن ۵ جلوه از حیات الدنیا را بیان کرده که هر کدام از آنان برای منحرف‌کردن انسان کافی است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: حیات الدنیا با جلوه‌های مختلف آنکه موجب غرق‌شدن انسان می‌شود، خداوند می‌فرماید برای انسان مؤمن همانند باران بهاری است.

 وی با بیان اینکه کافران در بهار به دنبال خوش‌گذرانی هستند افزود: با آمدن باد، همه این جلوه‌ها از بین می‌رود و فرصت‌ها از انسان گرفته می‌شود و انسان دچار رنج شدید می‌شوند.

 آیت‌الله میرباقری ادامه داد: حیاتی که شیطان درست می‌کند باطن آن جهنم است و انسان باید مراقب باشد تا فریب این دنیا را نخورد و کشتی نجات در این دنیا ائمه معصومین علیهم‌السلام هستند و اگر انسان جا بماند دیگر نمی‌تواند خود را نجات دهد.

 استاد حوزه علمیه قم گفت: کسانی که ایمان به خدا و انبیا آورده‌اند و با جان و مال خود دین خدا را یاری می‌دهند، جایگاه آنها بهشت است.

 وی بیان کرد: انسان باید خود را به امام‌زمان (عج) برساند و نباید جلوه‌های دنیایی انسان را غافل کند و تقوایی الهی نیز به همین معنا است که انسان مراقب باشد تا دچار آلودگی نشود و خود را به بهشت برساند.

 آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه بهشت فضل عظیم الهی است افزود: انسان باید اهل سبقت در اعمال خیر باشد و همانند اصحاب سیدالشهدا علیه‌السلام بی‌اعتنا به هر حادثه‌ای خود را به معرکه برساند و این حوادثی که برای دلباختگان الهی رخ می‌دهد طبیعی است و نباید نگران بود.

 عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: گاهی حوادث به‌خاطر غفلتی است که از انسان سر می‌زند و مقصر آن خود انسان است که باید به این امر توجه داشت.

 وی ادامه داد: پیامبر اسلام و حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام راه را برای عبور همه از موانع باز کردند و در این مسیر امام حسین علیه‌السلام بر اساس قراری که با خداوند بسته بود خود را با خانواده به کربلا رساندند.

 استاد حوزه علمیه قم گفت: مسیری که امام حسین علیه‌السلام پیمود بسیار سخت و دشوار بود؛ اما به فرموده حضرت زینب سلام‌الله علی‌ها این مسیر چیزی جز زیبایی نداشت.

 وی افزود: امروز همه ما به دنبال سیدالشهدا علیه‌السلام باید باشیم که اگر این‌گونه نبود امروز در جلسات عزاداری حضور نداشتیم و روزی همه کسانی که صادق هستند شهادت است.
انتهای پیام/منبع:مهر
http://qomefarda.ir/49588
اخبار مرتبط

نظرات شما