دبیر ستاد مرکزی و سامان‌دهی اردوی اربعین دانش‌آموزان:

۱۰ هزار دانش‌آموز از سراسر کشور در راهپیمایی اربعین شرکت کردند

دبیر ستاد مرکزی و سامان‌دهی اردوی اربعین دانش‌آموزان سراسر کشور گفت: ‌ ۱۰ هزار دانش‌آموز با هماهنگی مراکز استان‌ها ساماندهی و در راهپیمایی اربعین حسینی کشور عراق شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام محمد امینیان افزود: اعزام دانش‌آموزان از همه مقاطع به عراق از دو هفته پیش از اربعین و همچنین در حوالی اربعین حسینی صورت گرفت، ‌ بیشتر شرکت‌کنندگان در این مراسم باشکوه، دانش‌آموزان مقطع متوسط دوم بودند.
معاونت پرورشی استان قم امسال به‌عنوان ستاد مرکزی و سامان‌دهی اردوی اربعین دانش‌آموزان سراسر کشور انتخاب شده‌ بود.
وی با اشاره به مدت حضور دانش‌آموزان در راهپیمایی اربعین گفت: ‌ متناسب با توانایی‌های جسمی و سنی و زمان‌بندی هر استانی زمان حضور دانش‌آموزان در راهپیمایی تعیین شده بود؛ اما هر کاروان حداقل یک سفر سه‌روزه را تجربه کرد.
وی اظهار داشت: ‌ با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته توانستیم در تمام مرزها حتی خسروی و تمرچین هم اعزام و موکب داشته باشیم، دانش‌آموزان در برنامه‌های مختلف و متنوعی مشارکت داشتند از خادمی در مرزها گرفته تا اجرای سرود و اهدای هدیه به زائران کوچک ایرانی و عراقی، دانش‌آموزان همچنین برای زائران ایستگاه‌های صلواتی چای و شربت راه‌اندازی کرده و آنان را به موکب‌های استراحت دعوت می‌کردند.
امینیان گفت: ‌ موکب‌های دانش‌آموزان در همه مرزها و استان‌هایی که محل عبور زائران است برقرار بود و تمام فعالیت‌ها توسط دانش‌آموزان انجام شده است.
وی اضافه کرد: ‌ برنامه‌های فرهنگی دانش‌آموزان در راهپیمایی اربعین همان خادمی و تلاش آنان برای خدمت به زائران بوده است که بی‌تردید در خلال این خدمت‌رسانی، رشد اخلاقی و معنوی اتفاق افتاده است. حضور در راهپیمایی اربعین حسینی بهترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان و جوانان است که ما نیز در معاونت پرورشی همواره با دیدگاه تربیتی به آن نگاه کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه درگذشته به‌صورت سازماندهی شده دانش‌آموزان به راهپیمایی اربعین اعزام نشدند، اظهار داشت: ‌ احتمالاً درگذشته دانش‌آموزان به‌صورت غیرسازمانی و جهادی در این راهپیمایی شرکت می‌کردند؛ اما امسال برای اولین‌بار به‌صورت رسمی موضوع اعزام پیگیری و قم به‌عنوان ستاد مرکزی و ساماندهی اردوی اربعین دانش‌آموزان سراسر کشور انتخاب شد.
امینیان در خصوص تداوم و برنامه‌ریزی اعزام دانش‌آموزان به راهپیمایی اربعین در سال‌‌های آینده نیز گفت: ‌ در آینده و مطابق با مجوزهای لازم برنامه اعزام را در نظر خواهیم داشت به‌ویژه در ایام اربعین البته کمیته دانش‌آموزی در طول سال در قالب هیأت‌های دانش‌آموزی برنامه‌های جمعی و گروهی گوناگونی از جمله اجتماعات مناسبتی در مکان‌های مقدسی مانند حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و... خواهد داشت.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش قم، همچنین در خصوص اعزام دانش‌آموزان قمی به راهپیمایی اربعین گفت: بیش از یک هزار نفر در قالب ۳۰ کاروان از دانش‌آموزان این استان در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کردند.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/45087
اخبار مرتبط

نظرات شما