رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از پیش‌بینی کشت گندم، کلزا و دانه‌های روغنی در ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد.
مدیر کل صنایع خودرو وزارت صمت، حواشی ایجاد شده پیرامون سامانه یکپارچه فروش خودرو را، شیطنت دو سه رسانه و مرتبط با آگهی خودروسازانی دانست که تمایل دارند محصولاتشان را خارج از سامانه به فروش برسانند.
شانتاژ به‌سبک ذی‌نفعانِ بورس کالا؛
سازوکار بورس کالا در ۴ صنعتِ فولاد و پروفیل، مس، سیمان و پتروشیمی در حالی که منجر به حذف برخی رانتها شده اما در عمل به سازوکاری برای ایجاد رانت برای بازیگران جدید نیز تبدیل شده است.
دستور آیت‌الله رئیسی برای بررسی خط اعتباری ویژه مسکن؛
درحالی بانک‌ها و مؤسسات مالی به ۸۱ درصد تکلیف قانون خود در نهضت ملی مسکن عمل نکرده‌اند که رئیس‌جمهوری دستور بررسی پیشنهاد ایجاد خط اعتباری ویژه بانک مسکن را صادر کرد.
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی:
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی گفت: هیچ جلسه‌ای در دولت با حضور معاون اول رئیس جمهوری درباره تخصیص ارز کشاورزی به واردات خودرو تشکیل نشده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی قم:
سید محمدحسین دهناد، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم، خواستار ساماندهی بلوار شهید سلیمانی شد و اظهار کرد: در مباحث علمی در حوزه ترافیک رساندن تمام خودروها به نزدیک‌ترین پارکینگ به محل تجمع اشتباه بوده و نمی‌توان بر اساس این رویکرد ترافیک شهر را ساماندهی کنیم.
در نبود مدیر مربوطه؛
در حالی وزارت صمت اعلام کرده که سامانه یکپارچه خودرو متعلق به این وزارتخانه نیست، از شورای رقابت هم اخبار ضدونقیض درباره فعالیت سامانه به گوش می‌رسد، درعین‌حال مردم در انتظار فروش مرحله سوم خودرو در سامانه یکپارچه سرگردان هستند.
کاهش تورم نقطه‌ای، ماهانه و سالانه؛
گزارش جدید مرکز آمار ایران از کاهش نرخ تورم نقطه‌ای، ماهانه و سالانه حکایت دارد. نرخ تورم در شهریورماه امسال با کاهش ۰.۶ درصدی به ۴۶.۱ درصد رسید.
به گزارش جدید مرکز آمار ایران؛
گزارش جدید مرکز آمار ایران حاکی است، نرخ رشد اقتصادی کشور در بهار امسال با نفت به ۷.۹ درصد و بدون نفت به ۶.۱ درصد افزایش یافته است.
سیمان و فولاد از بورس خارج شود؛
وزیر راه و شهرسازی از واگذاری زمین‌ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: خروج عرضه سیمان و فولاد از بورس باعث کاهش قیمت مسکن می‌شود.
به دلیل نبود نظارت کافی؛
کافی است با مراجعه به پلتفرم‌های آگهی در فضای مجازی سراغ خرید لاستیک بروید، با یک جستجوی ساده قیمت‌های بالایی را برای فروش لاستیک‌های سواری مشاهده می‌کنید که تفاوت معناداری با قیمت لاستیک دولتی دارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی از نصب سامانه سپهتن روی ۱۰۵۰۰ دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: از این تعداد داده‌های ۶۰۰۰ (۵۷ درصد) اتوبوس قابل دریافت است.
در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قم؛
نمایشگاه فروش پاییزه قم که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قم در حال برگزاری است تا فردا برپا خواهد بود
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید