گزارش قم فردا از پیشرفت اقتصاد با رونق ساخت و ساز؛
بعد از عدم ورود جدی دولت قبل به مسئله مسکن و رشد چندبرابری قیمت مسکن و اجاره بها، دولت فعلی در این موضوع ورود جدی داشته و اقدامات جدی در راستای خانه دار شدن مردم را دنبال می کند.
گزارش قم فردا از بلاتکلیفی ۱۱ساله پروژه ملی؛
قطار سریع السیر تهران قم اصفهان علاوه بر جابجایی مسافر ، توسعه حمل و نقل ریلی، کاهش مسافت و برخی موارد را دنبال دارد اما با تمام این مسائل هنوز پیگیری این پروژه در بلاتکلیفی قرار دارد و عزم جدی در تکمیل پروژه نیست و گذشت زمان باعث افزایش هزینه ها می شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: به منظور ترغیب مردم جهت مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده پیشنهاد طولانی شدن بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده معادل نهضت ملی مسکن مورد تایید وزیر راه و شهرسازی رسیده که به زودی عملیاتی می شود.
با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها و واریز یارانه کمک‌معیشتی برای مردم، قیمت جدید چهار قلم کالای اساسی که از صبح امروز اعمال می‌شود، افزایش می‌یابد با این وجود، قدرت خرید 7 دهک هم افزایش پیدا می‌کند.
معاون سازمان خصوصی سازی درباره آن بخش از سهام دولت در ایران خودرو و سایپا که وثیقه است و امکان واگذری ندارد گفت: چند ماهی برای اصلاح ساختار و آزادسازی توثیق سهام دولت زمان لازم است.
با اعلام خبر ممنوعیت واردات آیفون، قیمت این گوشی‌ها از روز گذشته با افزایش روبرو شد.
دولت آمریکا برای حل بحران کمبود شیرخشک نوزادان به ارتش متوسل شده و یک محموله شیرخشک وارداتی را با هواپیمای نظامی از آلمان وارد کرده است.
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: صدور قبض تجمعی در سامانه مالیات تکلیفی پزشکان، عملیاتی شد.
رئیس سازمان صمت قم در گفتگو با قم فردا:
رئیس سازمان صمت قم گفت: تقریباً تمام مواردی که احتکارها کشف می شود گزارش‌هایی است که از سوی مردم اعلام می شود، که نشانه اعتماد مردم است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم خبر داد؛
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از کشت گیاه سورگوم دانه ای و علوفه‌ای در قم خبرداد و گفت: با توجه به شرایط جهانی و کمبود کشت ذرت کشت سورگوم دانه ای و علوفه‌ای در قم با توجه به سازگاری این محصول با آب و هوای قم در حال انجام است.
بسیاری از واردکنندگان کالا از ارز ترجیحی به عنوان راهی برای اختلاس استفاده می کردند.
سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها:
سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه تکمیلی کمک معیشتی مرحله ۱۳۵ به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی دهک‌بندی و قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ واریز شد.
نگاهی به کوتاهی دولت دوازدهم؛
در سال های نه چندان دور در زمینه تولید گندم خودکفابودیم اما به دلایل مختلف متاسفانه تولید گندم در کشور آرام آرام کاهش یافت و از خودکفایی در این محصول استراتژیک خارج شدیم البته طبق اعلام کارشناسان امسال در مسئله ذخیره گندم مشکلی نداریم اما با برنامه ریزی دقیق باید بازهم در تولید گندم خودکفا شویم.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/1