پلیس راهور استان قم در گفتگو با قم فردا مطرح کرد؛

ضربه به سر علت ۷۰ درصد فوتی تصادفات موتورسیکلت در قم/ مقصر ۸۰ درصد تصادفات قم موتورسواران هستند

پلیس راهور استان قم با اشاره به اینکه مقصر ۸۰ درصد تصادفات قم موتورسیکلت سواران بودند گفت: ضربه به سر علت ۷۰ درصد فوتی های تصادفات موتورسیکلت سواران قم است.

​​​​سرهنگ صدفی رییس پلیس راهور استان قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در پاسخ به این سوال که چه تعداد از تصادفات قم مربوط به موتور سواران قم است؟ اظهار داشت:  بیش از ۵۰ درصد تصادفات منجر به فوت و جرح مختص موتورسواران می باشد.

صدفی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از فوتی های تصادفات قم مربوط به موتور سواران و آسیب مغزی است؟ گفت: در بیش از ۷۰ درصد فوت شدگان تصادفات موتورسیکلت علت فوت ضربه وارده به سر و صورت می باشد


وی به این سوال که چه تعداد تصادفات منجر به فوت موتورسواران اگر از کلاه ایمنی استفاده می کردند فوت نمی شدند اینگونه پاسخ داد: در صورت استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسوران تصادفات منجربه فوت موتورسیکلت از این رقم نگران کننده فوتی ها بیش از  ۷۰ درصد کاهش پیدا می کند.

رییس پلیس راهور قم در خصوص این مسئله که در جامعه مطرح می شود در تصادفات رانندگی اگر یک طرف موتور سوار باشد همیشه طرف دیگر یعنی خودرو مقصر است و تحت هر شرایط باید به موتور سوار دیه و  خسارت بپردازد بیان داشت: برابر قانون موتورسیکلت هم یک وسیله نقلیه محسوب می شود و حتما بایستی راننده دارای گواهینامه موتورسیکلت و بیمه نامه معتبر باشد و در صورت وقوع تصادف هم به عنوان یک وسلیه نقلیه چنانچه مقصرحادثه باشد، سهم تقصیر برابر قانون داده می شود.

وی عنوان داشت:  در بیش از ۸۰ درصد تصادفات شهر قم موتورسوران مقصربوده اند که نشان از عدم رعایت دقیق مقررات راهنمایی و رانندگی دراین گروه از وسائط نقلیه می باشد.

انتهای پیام/۱۷۰


http://qomefarda.ir/35305
اخبار مرتبط

نظرات شما