استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در گفتگو با قم فردا:

مهمترین نو شدن در این ایام نزدیک شدن به سبک زندگی اسلامی است

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه عید یعنی هر ساله های عیب های خود را رفع کنیم گفت: مهمترین نو شدن در این ایام نزدیک شدن به سبک زندگی اسلامی است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین حسین بنیادی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه معنای عید خودسازی و خود اندیشی و نگاه به گذشته و توجه به نعمت های پروردگار است اظهار داشت: دعای معروف «یا مقلب‌القلوب و الابصار...» در باطن همین مسئله را می رساند.
وی ادامه داد: در این ایام که عید به عید می گذرد باید انسان هر سال به خدا نزدیکتر شود و عیب های خود را بشناسد و آن را رفع کند.
این کارشناس مذهبی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین گفت: امیرالمومنین علی (ع) می فرمایند هر روزی که در آن معصیت خدا انجام نشود آن روز عید است.
وی خاطرنشان کرد: باید در این ایام روح خودمان را همانند لباس های تنمان و یا مانند بهار که نو می شود نو کنیم. عید و سال نو نباید فقط جامه ما را نو کند باید در سال جدید رفتار و کردار خودمان را هم تازه کنیم و اگر ضعفی در خودمان وجود دارد آن را از بین ببریم.
این استاد حوزه با اشاره به توبه از گناهان به نو شدن روح کمک می کند بیان داشت: مهمترین نو شدن در این ایام نزدیک شدن به سبک زندگی اسلامی است.

وی اضافه کرد: بهترین آداب عید، دعا هنگام تحویل سال و صله‌رحم در ایام نوروز است، در کتب ادعیه آداب دیگری نیز بیان‌شده است.

انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/40928
اخبار مرتبط

نظرات شما